کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
3

آموزش و‌پرورش لرستان ۸۰ میلیارد ریال به دستگاه‌های خدمت‌رسان بدهکار است

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان: آموزش و‌پرورش لرستان ۸۰ میلیارد ریال به دستگاه‌های خدمت‌رسان بدهکار است   مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: آموزش و‌پرورش لرستان ۸۰ میلیارد ریال بدهی به دستگاه‌های خدمت‌رسان دارد. خدانظر دریکوند، ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان اظهار داشت: سال تحصیلی جدید با ۳۴۰ هزار دانش‌آموز در بیش از […]

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان:

آموزش و‌پرورش لرستان ۸۰ میلیارد ریال به دستگاه‌های خدمت‌رسان بدهکار است

دریکوند

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: آموزش و‌پرورش لرستان ۸۰ میلیارد ریال بدهی به دستگاه‌های خدمت‌رسان دارد.

خدانظر دریکوند، ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان اظهار داشت: سال تحصیلی جدید با ۳۴۰ هزار دانش‌آموز در بیش از ۴۰ هزار مدرسه استان به خوبی آغاز شد به طوریکه ۹۰ درصد کلاس‌های درس در روز اول مهر شروع شد.

وی افزود: سال گذشته جایگاه استان را پنج رتبه تغییر دادیم و پیوسته تلاش کردیم تا پیشرفت استان رقم بخورد.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان خاطرنشان کرد: افراد فارغ از اینکه در آینده چه شغلی دارند باید مهارت‌های زندگی و مهارت‌های فنی را نیز کسب کنند و خانواده‌ها باید به این امر توجه کنند.

دریکوند با بیان اینکه اکثر پدران شیوه‌های درست فرزندپروری را نمی‌دانند و همین امر سبب افراط و تفریط می‌‌شود، عنوان کرد: برای رفع این مشکل با ۱۶۰ هزار مدرس دوره دیده اقدام به دادن آموزش‌های لازم به آن‌ها کردیم.

وی با اشاره به اینکه آموزش و‌پرورش هشت میلیارد تومان بدهی به دستگاه‌های  خدمت‌رسان دارد، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با کمک خیرین این بدهی را پرداخت کنیم، چراکه اعتبارات ما برای رفع این بدهی کافی نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان خاطرنشان کرد: برای رسیدن به توسعه نیازمند ایجاد سرمایه هستیم و مهم‌ترین این سرمایه‌ها، سرمایه اجتماعی است که با شکل‌گیری سرمایه‌ انسانی ایجاد می‌شود.

دریکوند گفت: شاخص اصلی سرمایه اجتماعی نیز، اعتماد اجتماعی است که به ایجاد توسعه کمک شایانی می‌کند.

وی افزود: اگر بخواهیم یک فرهنگ و رفتار را نهادینه کنیم این امر تنها با کمک آموزش و‌پرورش محقق می‌شود و ما وظیفه داریم، انسان‌های متدین، سالم  و با فرهنگ تربیت کنیم‌./تسنیم

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=3029