کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
3

۲۰ هزار نفر در سامانه کارورزی فارغ‌التحصیلان لرستان ثبت‌نام کرده‌اند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: ۲۰ هزار نفر در سامانه کارورزی فارغ‌التحصیلان لرستان ثبت‌نام کرده‌اند مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۲۰ هزار نفر تاکنون در سامانه کارورزی فارغ‌التحصیلان استان لرستان ثبت‌نام کرده‌اند. ، علی آشتاب چهارشنبه شب در حاشیه جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که در سالن جلسات استانداری […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:

۲۰ هزار نفر در سامانه کارورزی فارغ‌التحصیلان لرستان ثبت‌نام کرده‌اند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۲۰ هزار نفر تاکنون در سامانه کارورزی فارغ‌التحصیلان استان لرستان ثبت‌نام کرده‌اند.

، علی آشتاب چهارشنبه شب در حاشیه جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد در رابطه با اجرای طرح کارورزی در استان اظهار داشت: در این طرح نیروی کار رایگان در اختیار بنگاه‌های اقتصادی قرار می‌گیرد چراکه هزینه کارآموزی و سهم بیمه از ناحیه بنگاه اقتصادی پرداخت نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه طرح کارورزی هیچ هزینه‌ای برای کارفرما ندارند، افزود: برای جذب کارورزان در بنگاه‌های اقتصادی مشوق‌هایی برای کارفرمایان در نظر گرفته‌شده و مشمول معافیت بیمه‌ای می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: تاکنون ۲۰ هزار نفر در سامانه کارورزی فارغ‌التحصیلان استان لرستان ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد هفت هزار و ۳۲۲ نفر واجد شرایط استفاده از مزیت‌های طرح کارورزی هستند.

وی بابیان اینکه از ۱۵۰ هزار نفر طرح کارورزی شش هزار و ۷۵ نفر سهم استان لرستان است، بیان کرد: تاکنون ۴۴۶ واحد پذیرنده در سطح شهرستان‌های استان لرستان در بخش‌های مختلف برای جذب کارورز اعلام نیاز کرده‌اند.

 آشتاب گفت: از ۴۴۶ واحد پذیرنده تاکنون ۱۳۴ واحد مجوز دریافت کرده‌اند و از این تعداد بنگاه اقتصادی تاکنون ۱۰۳ کارفرما موفق به اخذ قرارداد شده است و نزدیک ۱۰۰ نفر دیگر نیز در نوبت اخذ قرارداد هستند.

وی با اشاره به اینکه در طرح کارورزی، کارفرمایان هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند و مشمول قانون کار نیستند، اظهار داشت: یک‌سوم حق‌الزحمه توسط وزارت کار پرداخت می‌شود و کارورز اگر بعد از اتمام دوره جذب شود کارفرما دو سال از معافیت بیمه برخوردار می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با ایجاد مشاغل خانگی در استان نیز افزود: هشت استان کشور ازجمله لرستان پایلوت مشاغل خانگی قرارگرفته‌اند.

وی عنوان کرد: ۱۶ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد مشاغل خانگی به لرستان اختصاص‌یافته است که شش میلیارد تومان در بانک ملی است و تاکنون ۱۲۰۰ نفر برای اخذ تسهیلات به بانک معرفی‌شده‌اند.

آشتاب با اشاره به اینکه تاکنون ۴۹۱ مجوز مشاغل خانگی صادرشده است بیان کرد: ۱۰ میلیارد تومان از این تسهیلات در بانک صادرات است که تاکنون ۲۵ درصد از آن تخصیص‌یافته است از اعتبار بانک ملی نیز تاکنون ۷۳۰ میلیون تومان پرداخت‌شده است.

منبع :تسنیم

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=3530