کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

15 رجب 1444 Sunday, 5 February , 2023
5

زیرساخت‌های گردشگری لرستان با نگاه ویژه به ظرفیت‌های شهرستانی تقویت می‌شود

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان گفت: زیرساخت‌های گردشگری استان لرستان با نگاه ویژه به ظرفیت‌های شهرستان‌های مختلف استان تقویت می‌شود.   ،سید امین قاسمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به ظرفیت‌های فراوان استان لرستان در حوزه‌های آثار تاریخی، مواهب طبیعی و داشته‌های فرهنگی اظهار داشت: استان لرستان […]

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان گفت: زیرساخت‌های گردشگری استان لرستان با نگاه ویژه به ظرفیت‌های شهرستان‌های مختلف استان تقویت می‌شود.

،سید امین قاسمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به ظرفیت‌های فراوان استان لرستان در حوزه‌های آثار تاریخی، مواهب طبیعی و داشته‌های فرهنگی اظهار داشت: استان لرستان با دارا بودن تمدن تاریخی، مواهب طبیعی و غنای فرهنگی مردم خود می‌تواند به‌عنوان یکی از قطب‌های اصلی گردشگری کشور و به‌عنوان مقاصد گردشگری تبدیل شود.

وی افزود: متأسفانه به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های گردشگری کافی، این استان به‌عنوان یک معبر گردشگری است که باید تلاش کرد با جذب اعتبارات بیشتر و ایجاد زیرساخت‌های لازم و مرمت آثار تاریخی و فرهنگی و تلاش در جهت ثبت جهانی برخی آثار ملموس و ناملموس بتوانیم استان لرستان را هرچه بیشتر به‌عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری کشور معرفی کنیم.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان بیان کرد: در گام نخست معرفی جاذبه‌های گردشگری استان لرستان در دستور کار قرارگرفته و با تبلیغات محیطی در فرودگاه‌های کشور به‌ویژه فرودگاه مهرآباد این کار شروع‌شده و ساخت برنامه‌های مستند از جاذبه‌های استان که بخشی از این مستندها از شبکه‌های ملی و بین‌المللی و شبکه‌های استانی استان‌های هم‌جوار در راستای معرفی آثار تاریخی این استان پخش می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم تقویت زیرساخت‌های گردشگری استان لرستان خاطرنشان کرد: مرمت آثار تاریخی همچون قلعه فلک الافلاک و پل‌های تاریخی و همین‌طور آثار تاریخی شاخص شهرستان بروجرد در دستور کار قرار دارد.

قاسمی با اشاره به اعتبارات حوزه گردشگری استان لرستان تصریح کرد: نگاه اعتباری نگاه کلانی است و باید همه مسئولان استان از استاندار استان تا سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و دیگر دستگاه‌های دخیل همگی در توزیع اعتبارات شهرستان بروجرد را بر اساس شاخصه‌ها و قابلیت‌ها و نیازها بینند و اعتبارات بر اساس شاخصه‌های موجود در شهرستان‌ها توزیع شود.

وی ابراز امیدواری کرد که با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و تعریف شاخصه‌ها بتوانیم برای سال‌های آینده اعتبارات بیشتری به شهرستان بروجرد اختصاص دهیم.

این مسئول گفت: در شهرستان بروجرد دوخانه تاریخی مصری و مغیث الاسلام به مرحله انعقاد قرارداد برای واگذاری به بخش خصوصی رسیده‌اند که در دیگر شهرستان‌ها هنوز این اتفاق حتی برای یک مورد هم نیفتاده و پیگیری‌های لازم برای واگذاری خانه‌های تاریخی در استان لرستان به بخش خصوصی برای مرمت و نگهداری با شتاب بیشتری در دست انجام است./تسنیم

زیرساخت‌های گردشگری لرستان با نگاه ویژه به ظرفیت‌های شهرستانی تقویت می‌شود
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=4272