کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
4

ثبت نام ۲ هزار و ۹۴۰ طرح اشتغال روستایی در لرستان

مدیر اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: تاکنون ۲ هزار و ۹۴۰ طرح در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات در طرح اشتغال روستایی و عشایر استان ثبت شده است.   عظیم رحمان سالاری روز شنبه  گفت : مدارک ۳۲۸ طرح کامل است و مابقی طرح ها برای بررسی و […]

مدیر اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: تاکنون ۲ هزار و ۹۴۰ طرح در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات در طرح اشتغال روستایی و عشایر استان ثبت شده است.

 

عظیم رحمان سالاری روز شنبه  گفت : مدارک ۳۲۸ طرح کامل است و مابقی طرح ها برای بررسی و تکمیل مدارک در جریان قرار گیرند تا در صورت تایید نهایی به بانک معرفی شوند.
وی گفت: طرح اشتغال روستایی و عشایری با اولویت مناطق روستایی و عشایری، مناطق مرزی، مناطق محروم روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت اجرا می شود که نرخ سود در نظر گرفته برای تسهیلات اعطایی بین ۶ تا ۱۰ درصد است.
مدیر اشتغال اداره کل کل تعاون ، کار و رفاه اج تماعی لرستان افزود: افراد متقاضی باید طرح خود را در سامانه کارا ثبت کنند و بعد از ثبت نام اگر طرح مورد نظر از سوی دستگاه اجرایی مرتبط نیز تایید شد به اداره کار شهرستان می رود و در صورت تایید به کمیته فنی استان و در نهایت به بانک عامل معرفی می شود.
وی گفت: کارمندان دولت مشمول این طرح نیستند و در صورت ثبت نام حذف خواهند شد و همچنین افرادیکه از تسهیلات رونق تولید و اشتغال فراگیر بهره مند شده اند هم نمی توانند در این طرح ثبت نام کنند.
رحمان سالاری یادآور شد: در اجرای طرح مشاغل روستایی و عشایری در مرحله نخست به عنوان سهم لرستان میزان یکهزار و ۲۶۸ میلیارد ریال ابلاغ شده است.
وی افزود: دوره تنفس برای پرداخت این تسهیلات بین یک تا سه سال است.
طرح های اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی و عشایری سیاست هایی هستند که دولت به منظور رفع مشکل بیماری از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دنبال می کند و در همین راستا سامانه ‌ای مشترک به عنوان سامانه کارا راه اندازی شده که در دسترس سرمایه گذاران و کارآفرینان قرار گرفته است.
افراد متقاضی می توانند با مراجعه به این سامانه به نشانی Kara. mcls. gov. ir طرح خود را ثبت کنند که طرح های ثبت نام شده مورد بررسی قرار می گیرند و در صورت تایید نهایی مشمول دریافت تسهیلات خواهند شد.

ایرنا

ثبت  نام ۲ هزار و ۹۴۰ طرح اشتغال روستایی در لرستان
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=4291