کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
3

مدرسین دانشگاه علمی کاربردی پالایش می‌شوند/پرداخت ۳۰ درصد شهریه دانشجو از سوی دولت

رئیس مرکز جامع علمی کاربردی لرستان: مدرسین دانشگاه علمی کاربردی پالایش می‌شوند/پرداخت ۳۰ درصد شهریه دانشجو از سوی دولت رئیس مرکز جامع علمی کاربردی استان لرستان گفت:به‌منظور توسعه دانشگاه علمی کاربردی دولت قبول کرده ۳۰ درصد شهریه دانشجوهای این دانشگاه را می‌پردازد.  سعید فرحبخش ظهر امروز در نشست خبری را اصحاب رسانه استان لرستان بیان […]

رئیس مرکز جامع علمی کاربردی لرستان:
مدرسین دانشگاه علمی کاربردی پالایش می‌شوند/پرداخت ۳۰ درصد شهریه دانشجو از سوی دولت
رئیس مرکز جامع علمی کاربردی استان لرستان گفت:به‌منظور توسعه دانشگاه علمی کاربردی دولت قبول کرده ۳۰ درصد شهریه دانشجوهای این دانشگاه را می‌پردازد.

 سعید فرحبخش ظهر امروز در نشست خبری را اصحاب رسانه استان لرستان بیان کرد: یکی از سیاست‌های دانشگاه علمی کاربردی جلوگیری از افزایش کمی دانشگاه است اما اگر در جایی ضرورت وجود داشته باشد مرکز جدیدی را ایجاد می‌کنیم.

وی به میانگین ۴۵۰ نفره در مراکز مختلف دانشگاه علمی کاربردی اشاره و عنوان کرد: استاندارد این است که در هر مرکز حدود یک هزار دانشجو تحصیل کنند.

رئیس مرکز جامع علمی کاربردی استان لرستان گفت:سال گذشته ۲۰۰ مرکز علمی کاربردی در کشور منحل شد که در لرستان نیز شاهد انحلال یک مرکز بودیم.

 وی خاطرنشان کرد: در دانشگاه علمی کاربردی سیاست بر روی کیفیت گرایی بوده که در این راستا بنا داریم از مدرسین بهتری استفاده کنیم.

فرحبخش تصریح کرد: در حال حاضر حدود دو هزار مدرس در دانشگاه‌های علمی کاربردی لرستان تدریس می‌کنند که برای سال آینده آن‌ها را پالایش کرده و افرادی که بتوانند این پالایش را با موفقیت طی کنند در این دانشگاه تدریس خواهند کرد.

وی اظهار داشت: به‌منظور توسعه دانشگاه علمی کاربردی دولت قبول کرده تا ۳۰ درصد شهریه دانشجوهای این دانشگاه را متقبل شود که این می‌تواند منجر به استقبال بیشتراز این دانشگاه شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی توجه به زیرساخت‌ها را از دیگر سیاست‌ها برای افرایش کیفیت گرایی در این دانشگاه برشمرد و عنوان کرد: در سال جاری ۶ مرکز در استان رأی نظارتی گرفته و به سمت اصلاح و رفع مشکلات روی آوردند.

وی مأموریت گرایی را از دیگر سیاست‌های دانشگاه علمی دانست و تأکید کرد: در هر مرکزی متناسب با آن تخصصی که دارد باید پذیرش دانشجو داشته باشد که بر این اساس در مهر گذشته ۷۰ درصد رشته‌های موجود در دانشگاه‌های استان بر اساس مأموریت گرایی بود.

وی به فعالیت کلینیک اشتغال در دانشگاه علمی کاربردی لرستان اشاره و اظهار کرد: ایجاد مراکز رشد خوشه‌های فناوری از سیاست‌های مد نظر در این دانشگاه است.

فرحبخش گفت: در حال حاضر حدود ۱۵ درصد کل دانشجوهای کشور یعنی ۴۵۰ هزار نفر از آن‌ها در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل می‌کنند که در برنامه ششم توسعه این میزان باید به ۳۰ درصد برسد.

وی خاطرنشان کرد: توجه به دانشگاه‌های مهارتی می‌تواند به جذب فارغ‌التحصیلان در بازار کرد کمک کند چنانکه در برخی استان‌ها حدود ۷۰ درصد دانشجوهای این دانشگاه پس از فارغ‌التحصیلی جذب بازار کار شده‌اند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان عنوان کرد: در دانشگاه علمی کاربردی از دانشجویانی که توانسته‌اند محصولی تولید کنند حمایت شده و این سیاست مد نظر این دانشگاه است./فارس

مدرسین دانشگاه علمی کاربردی پالایش می‌شوند/پرداخت ۳۰ درصد شهریه دانشجو از سوی دولت
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=4419