کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
3

برنامه‌های متنوع صدا و سیمای لرستان در ماه مهمانی خدا

صدا و سیمای لرستان برنامه‌های متنوع و جذابی برای پخش در ماه مهمانی خدا در نظر گرفته است. علیرضا شیروی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس به برنامه‌های صدا و سیما در ماه رمضان اشاره و اظهار کرد: «ماه مهربانی»، ویژه افطار، «شوق بندگی» ویژه سحر و « تفسیر قرآن آیت‎الله میرعمادی» و «جزء خوانی قرآن […]

صدا و سیمای لرستان برنامه‌های متنوع و جذابی برای پخش در ماه مهمانی خدا در نظر گرفته است.

برنامه‌های متنوع صدا و سیمای لرستان در ماه مهمانی خدا
  • علیرضا شیروی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس به برنامه‌های صدا و سیما در ماه رمضان اشاره و اظهار کرد: «ماه مهربانی»، ویژه افطار، «شوق بندگی» ویژه سحر و « تفسیر قرآن آیت‎الله میرعمادی» و «جزء خوانی قرآن » از ویژه برنامه‌های معاونت سیمای مرکز لرستان است.

وی افزود: « جزء خوانی و ترتیل قرآن » هر روز به مدت یک ساعت از ساعت ۱۸ با حضور قاریان برجسته انسانی مورد تایید شورای عالی قرآن به صورت زنده از حسینیه ثارالله سپاه خرم‌آباد پخش خواهد شد.

مدیر کل صدا و سیمای لرستان با اشاره به بخش گزارشی برنامه نیز گفت: این بخش با تهیه گزارش از مساجد، فعالیت‌های فرهنگی آنها را به تصویر می‌کشد؛ همچنین «تفسیر قرآن » از برنامه‌های تولیدی ویژه ماه مبارک رمضان سیمای مرکز لرستان است که جلسات  تفسیر قرآن کریم توسط آیت‎الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان  و امام جمعه خرم‌آباد در مسجد بعثت را پخش می‌کند.

شیروی خاطرنشان کرد: شبکه افلاک همچنین در مناسبت‎های خاص ماه ضیافت الهی مانند، دهه اکرام، شب‎های پرفیض قدر و عید سعید فطر نیز ویژه برنامه‌های مجزایی خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به برنامه‌های صدای مرکز استان نیز اشاره کرد و افزود: «شهر عاشقی» ویژه سحر، «ماه طلایی» ویژه افطار، «ترتیل و جزءخوانی قرآن»، نیز از ویژه برنامه‌های صدای مرکز لرستان در ماه میهمانی خدا و بهار قرآن است.

مدیرکل صدا و سیمای لرستان ادامه داد: رادیو شهری بروجرد نیز با تدارک ویژه برنامه‌های «سفره های آسمانی» و «سحر بروجرد» به استقبال ماه مبارک رمضان خواهد رفت، «سفره‌های آسمانی» ویژه برنامه افطار رادیو شهری  بروجرد در ماه مبارک رمضان است؛ این برنامه سعی دارد با ایجاد اوقاتی معنوی و اجرا به زبان محلی به مقوله‌های فرهنگی و مذهبی و مورد علاقه مردم این شهر بپردازد.

شیروی خاطرنشان کرد: معاونت خبر نیز با تولید گزارش‎های ویژه رمضانی با موضوع استقبال از ماه مبارک رمضان، معرفی آداب و رسوم بومی و محلی لرستان در ماه رمضان، برکات قرائت قرآن، صله رحم و فواید پزشکی ماه مباک رمضان و تغذیه در این ماه مبارک، روزه‌داری و مشاغل سخت، پوشش آیین‌ها و مراسم‌های ویژه‌ای همچون دهه اکرام، شب‎های قدر و احیاء، راهپیمایی روز قدس و وداع با ماه مبارک رمضان به طور ویژه این ماه مبارک را پوشش خواهد داد.

وی پویش‌های مردمی، پویش عکس روزه اولی‌ها، پویش سلام بر قدس و پویش بهار مهربانی و فراخوان ارسال عکس از مناطق سیل زده در ماه مبارک رمضان برای استفاده و بار گذاری در کانال و پیج شبکه افلاک و رادیو نما را نیز از برنامه‌های معاونت فضای مجازی صدا و سیمای مرکز لرستان برشمرد.

مدیرکل صدا و سیمای لرستان افزود: استفاده از طرح‌های گرافیکی مانند اینفوگرافی تغذیه در ماه رمضان، فضایل ماه مبارک رمضان در سیره معصومان، آیه گرافی معرفی سی آیه قرآن کریم، معرفی ضرب المثل‌هایی در ادبیات فارسی که ریشه قرآنی دارد و تولید پوستر به تناسب مناسبت‌های ماه مبارک رمضان از دیگر برنامه‌های معاوت فضای مجازی است.

شیروی عنوان کرد: این معاونت همچنین گزارش‌هایی نیز از حضور نیروهای مردمی ، ارتش و سپاه و…در کمک به سیل زدگان استان در ایام سیل را منتشر خواهد کرد.

وی بیان کرد: انتشار گزارش‌های خبری جذاب و معنوی در فضای مجازی تولید معاونت خبر و استفاده و انتشار موشن گرافی‌ها و کلیپ‌های تصویری تامینی و مناسبتی ماه رمضان نیز از دیگر اقدامات رمضانی معاونت فضای مجازی صدا و سیمای مرکز لرستان است.

برنامه‌های متنوع صدا و سیمای لرستان در ماه مهمانی خدا
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=5683