کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
5

گلایه‌ها از کمبودهای حوزه صنایع‌دستی کوهدشت و نبود بازارچه فروش+فیلم

یکی از مواردی که در توسعه اشتغال و همچنین صنعت گردشگری نقش مهمی ایفا می‌کند تولید صنایع‌دستی بوده که این موضوع در شهرستان کوهدشت نیازمند توجه ویژه مسوولان است. به گزارش کوهنانی نیوز به نقل از  خبرگزاری فارس از کوهدشت، زبان صنایع‌دستی به‌راحتی آئین و فرهنگ مردم یک منطقه را به روشی آسان و زیبا […]

یکی از مواردی که در توسعه اشتغال و همچنین صنعت گردشگری نقش مهمی ایفا می‌کند تولید صنایع‌دستی بوده که این موضوع در شهرستان کوهدشت نیازمند توجه ویژه مسوولان است.

به گزارش کوهنانی نیوز به نقل از  خبرگزاری فارس از کوهدشت، زبان صنایع‌دستی به‌راحتی آئین و فرهنگ مردم یک منطقه را به روشی آسان و زیبا به دیگر مناطق منتقل می‌کند.

لرستان یکی از استان‌های مستعد در زمینهٔ توسعه گردشگری بوده،و از مواردی که در توسعه گردشگری نقش مهمی ایفا می‌کند تولید صنایع‌دستی است.

کوهدشت در حوزه صنایع‌دستی از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است اما باوجوداینکه این ظرفیت در بیخ گوش مسئولین قرار دارد،به نظر می‌رسد از چشم مسئولین بدور مانده است و به گفته فعالان این حوزه تا کنون کمک خاصی در تقویت این رشته از جانب مسئولین صورت نگرفته است.

در همین راستا ایران آب‌باریکی یکی از هنرمندان و فعالان حوزه صنایع دستی در شهرستان کوهدشت است که در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس عنوان می‌کند: به‌عنوان عضو کوچکی از جامعه هنری شهرستان کوهدشت به مدت ده سال است که آموزشگاه دارم و فعالیتم در این آموزشگاه به‌صورت دوره‌ای است.

وی می‌افزاید: از خداوند متعال سپاسگزارم که این لطف را در حق من داشته که یک کارآفرین باشم و در پی این کارم عده‌ای نیز مشغول باشند.

این مربی صنایع‌دستی اظهار می‌کند: با دقت بیشتر نسبت به طبیعت به این واقعیت می‌رسیم که هنرمند واقعی در عالم فقط خداوند متعال بوده و اگر کسی اثری از خود ارائه می‌دهد برگرفته و با الهام از طبیعت خداوند است.

مدیر آموزشگاه گل یوکا در شهرستان کوهدشت با اشاره به حضور چندساله در عرصه صنایع‌دستی و کارهای تزئینی، تصریح می‌کند: متأسفانه به‌جز کمک‌های جزئی برخی از مسئولین در ادوار گذشته هیچ‌گونه کمک مادی و معنوی در رواج این رشته که می‌تواند در توسعه گردشگری و همچنین ایجاد اشتغال موثر باشد در شهرستان نشده است.

وی می‌گوید: به‌عنوان یک هنرمند از مسئولین تقاضا دارم که شرایط لازم را برای ایجاد یک نگارخانه و بازارچه صنایع‌دستی که عامل مهمی در جذب گردشگری و توریست اقتصادی در شهرستان محروم کوهدشت است فراهم کنند.

 همان‌گونه که مطرح شد حمایت مسئولین از صنایع‌دستی موجب جذب گردشگر و تقویت اقتصاد داخلی در راستای عمل به فرمایش مقام معظم رهبری در راستای حمایت از کالای ایرانی خواهد بود.

گلایه‌ها از کمبودهای حوزه صنایع‌دستی کوهدشت و نبود بازارچه فروش+فیلم
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=4528