کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

15 رجب 1444 Sunday, 5 February , 2023
3

رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس فواید استانی شدن انتخابات قوه مقننه را تشریح کرد.

رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس فواید استانی شدن انتخابات قوه مقننه را تشریح کرد. به گزارش یافته، الهیار ملکشاهی ، در خصوص طرح استانی–شهرستانی شدن انتخابات قوه مقننه که در کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس در حال بررسی است، گفت: با اجرای این طرح حتما شاهد انتخاب نمایندگان با تجربه‌تر از سوی مردم […]

رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس فواید استانی شدن انتخابات قوه مقننه را تشریح کرد.
به گزارش یافته، الهیار ملکشاهی ، در خصوص طرح استانی–شهرستانی شدن انتخابات قوه مقننه که در کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس در حال بررسی است، گفت: با اجرای این طرح حتما شاهد انتخاب نمایندگان با تجربه‌تر از سوی مردم خواهیم بود.
نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه درگیر مسائل اجرایی هستند
نماینده مردم کوهدشت و رومشگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم اکنون نمایندگان در حوزه های انتخابیه درگیر مسائل اجرایی هستند، اظهار کرد: بر این اساس اگر انتخابات مجلس به صورت استانی برگزار شود، شاهد افزایش فعالیت دستگاه‌های اجرایی و ایجاد شدن زمینه فعالیت بیشتر نمایندگان در عرصه نظارت بر حسن قانونگذاری خواهیم بود.
فعالیت بیشتر نمایندگان در حوزه قانونگذاری با استانی شدن انتخابات مجلس
وی با اشاره به اینکه گاهی اوقات به گوش می‌رسد که چرا نمایندگان به امور اجرایی حوزه‌های انتخابیه می‌پردازند، ادامه داد: در واقع شرایط کنونی موجب شده گاهی دستگاه‌های اجرایی از اجرای وظایف ذاتی خودشان شانه خالی کنند و حتی مردم را برای رفع مشکلات به سمت نمایندگان مجلس سوق دهند.
اعتقاد کارشناسان به افزایش مشارکت مردمی با استانی شدن انتخابات
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامیدر گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به اینکه نباید فراموش کرد که کارشناسان اعتقاد دارند استانی شدن انتخابات مجلس سبب افزایش مشارکت مردمی می شود، خاطرنشان کرد: این مهم در حالی است که زمینه فعالیت احزاب نیز بیش از گذشته فراهم می‌شود و جریان‌های سیاسی نیز می‌توانند با ارائه اسامی افراد منتخبشان نوع دیدگاه‌شان را به جامعه معرفی کنند
/////
یافته
رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس فواید استانی شدن انتخابات قوه مقننه را تشریح کرد.
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=4949