کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

15 رجب 1444 Sunday, 5 February , 2023
5

توضیحات شهرداری در خصوص تخریب یک منزل در خرم‌آباد

از چند روز پیش، کلیپی از خانه‌ای تخریب شده از منطقه‌ای در خرم‌آباد در فضای مجازی منتشر شده است که در راوی فیلم، شهرداری را عامل تخریب خانه می‌داند. به گزارش کوهنانی نیوز به نقل از یافته، به دنبال پخش این کلیپ، روابط عمومی و امور بین‌المللی شهرداری خرم‌آباد مطلبی را در اختیار رسانه‌ها قرار […]

از چند روز پیش، کلیپی از خانه‌ای تخریب شده از منطقه‌ای در خرم‌آباد در فضای مجازی منتشر شده است که در راوی فیلم، شهرداری را عامل تخریب خانه می‌داند.
به گزارش کوهنانی نیوز به نقل از یافته، به دنبال پخش این کلیپ، روابط عمومی و امور بین‌المللی شهرداری خرم‌آباد مطلبی را در اختیار رسانه‌ها قرار داد.
در این مطلب، آمده است: “در پی انتشار یک ویدئو مبنی بر تخریب غیرقانونی یک واحد مسکونی در محله کوی فلسطین شهر خرم‌آباد، شهرداری خرم‌آباد ضمن رد شایعات پیرامون این موضوع، مراتب ذیل را برای تنویر افکار مردم فهیم و آگاه به اطلاع می‌رساند.
ملک مذکور یکی از ده‌ها ملک در مسیر تعریض و توسعه شهری واقع در محدوده مورد نظر بوده است که تمامی این املاک ظرف مدت محدودی یک‌به‌یک به صورت قانونی و توافقی تملک و تخریب شده‌اند و این ملک نیز آخرین مورد این املاک بوده است.
با توجه به اینکه مالکیت عرصه ملک مذکور در اختیار دولت بوده است، شهرداری خرم‌آباد ضمن توافق با اداره کل راه و شهرسازی و منابع طبیعی، توافقات اولیه با ساکنان این ملک را انجام داده و مقررشده است در ازای مبلغ کارشناس رسمی دادگستری، ساختمان مورد نظر تخریب شود که در همین زمینه نیز شهردار خرم‌آباد خود با مراجعه به منزل مالک، توافقات لازم را به عمل آورده است.
به رغم توافقات صورت گرفته، شهرداری خرم‌آباد ضمن رعایت کامل قوانین، مجوزها و آرای لازم برای تخریب را از مراجع ذیصلاح اخذ و اخطارهای مکرری برای تخلیه به ساکنان ابلاغ نموده است.
سرانجام پس از طی روال قانونی، ملک مذکور در حالی که کاملا تخلیه و خالی از سکنه بوده است، تخریب شده و شهرداری نیز موظف است طبق توافقنامه امضا شده و جهت حمایت از مالک مبلغ یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال به مالک پرداخت نماید”.
توضیحات شهرداری در خصوص تخریب یک منزل در خرم‌آباد
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=579