کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

0
اره جنگل‌داری و جنگل‌کاری منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان

آغاز کاشت یک میلیون اصله نهال همزمان با هفته منابع طبیعی در استان لرستان

رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل‌کاری منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان عنوان کرد: نهال مورد نیاز در اختیار مدارس، شهرداری‌ها و هر دستگاهی که در راستای افزایش فضای‌ سبز برنامه داشته باشد، قرار می‌گیرد تا بین مردم این استان توزیع شود.

رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل‌کاری منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از آغاز کاشت یک میلیون اصله نهال همزمان با هفته منابع طبیعی در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز ،احسان سهرابی اظهار داشت: یک میلیون اصله نهال در سراسر لرستان هم‌زمان با آغاز هفته منابع طبیعی توزیع و توسط مردم کاشت می‌شود‌.

وی با اشاره به نوع نهال‌های در نظر گرفته‌شده برای کاشت، افزود: یکی از رویکردهای اصلی طرح مردمی کاشت نهال مبارزه با آلودگی هوا، جلوگیری از فرسایش خاک و رواناب‌ها و کاهش کربن و تولید اکسیژن است که در این برنامه انواع گونه‌های جنگلی همچون بنه، بلوط ، دغداغان، ارغوان و بادام در حال توزیع و کشت است.

رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل‌کاری منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان عنوان کرد: نهال مورد نیاز در اختیار مدارس، شهرداری‌ها و هر دستگاهی که در راستای افزایش فضای‌ سبز برنامه داشته باشد، قرار می‌گیرد تا بین مردم این استان توزیع شود.

وی با اشاره به اختصاص ۳۵۰ هکتار از اراضی لرستان برای اجرای طرح زراعت چوب، بیان کرد: گونه‌های اوکالیپتوس و صنوبر در این طرح در اختیار کشاورزان برای کاشت قرار می‌گیرد.

سهرابی با اشاره به طرح‌های جنگل‌کاری اقتصادی، طرح توسعه و غنی‌سازی جنگل، گفت: ۶۰۰ هکتار از اراضی لرستان در این طرح‌ها برای اجرای طرح جنگل‌کاری اقتصادی و میزان ۳۰۰ هکتار نیز برای اجرای طرح توسعه و غنی‌سازی جنگل اختصاص‌یافته که در سراسر این استان در حال اجراست.

رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل‌کاری منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با بیان اینکه کاشت اکالیپتوس در مناطق گرمسیری جنوب این استان از جمله پلدختر، رومشکان و کوهدشت انجام می‌گیرد، تصریح کرد: همچنین درخت صنوبر نیز در سایر مناطق لرستان کاشت می‌شود، اما در شهرهای بروجرد، الیگودرز و ازنا بیشترین نهال‌کاری را شاهد هستیم.

سهرابی با اشاره به لزوم افزایش تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای اجرای طرح‌های جنگل‌کاری، اظهار داشت: هزار و ۳۰۰ نهال امسال به‌ازای هر هکتار تحویل کشاورز داده‌ایم که باید در سطح ۶۰۰ هکتار گفته‌شده ۷۵۰ هزار اصله نهال تولید کنیم که برای تولید آن‌ها درمجموع ۳ میلیارد اعتبار هزینه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۶۰۰ هکتار از اراضی لرستان سال گذشته به کاشت نهال‌های صنوبر و اکالیپتوس اختصاص یافت، افزود: حدود شش تا هفت سال زمان برای تهیه الوار نیاز است که این نهال‌ها به مقاومت لازم برسند.

انتهای پیام

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=58615

برچسب ها