کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
4

دکتر ملکشاهی :تخصیص ۲۷۳میلیون مترمکعب آب برای سد معشوره قطعی شد

نماینده مردم شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما به‌هیچ وجه از یک مترمکعب تخصیص آب سد معشوره نمی‌گذریم، گفت: تخصیص ۲۷۳میلیون مترمکعب آب برای این سد قطعی است. الهیار ملکشاهی در جمع خبرنگاران با تقدیر از پیگیری‌های اقشار مختلف مردم برای تخصیص آب اظهار داشت: خوش‌بختانه در این دولت توانستیم مانع از توقف کامل سد معشوره […]

نماینده مردم شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما به‌هیچ وجه از یک مترمکعب تخصیص آب سد معشوره نمی‌گذریم، گفت: تخصیص ۲۷۳میلیون مترمکعب آب برای این سد قطعی است.

لرستان| تخصیص 273میلیون مترمکعب آب برای سد معشوره قطعی شد

الهیار ملکشاهی در جمع خبرنگاران با تقدیر از پیگیری‌های اقشار مختلف مردم برای تخصیص آب اظهار داشت: خوش‌بختانه در این دولت توانستیم مانع از توقف کامل سد معشوره شویم، هم‌چنان که در گذشته هم گفته‌ایم ما به‌هیچ وجه از یک مترمکعب تخصیص آب این سد نمی‌گذریم.

وی با اشاره به برگزاری جلساتی با وزیر نیرو افزود: تخصیص سد معشوره با ۲۷۳میلیون مترمکعب تصویب و قطعی است و ان‌شاءالله در رابطه با احداث سدهای کوچک و نیز استفاده از آب‌های دیگر منطقه تلاش می‌کنیم، این کار خواسته به‌حق مردم است.

نماینده مردم شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در دولت قبلی حجت‌الاسلام روحانی ۵۴ سد از جمله معشوره در کشور به‌طور همزمان متوقف شدند، آن‌ها می‌گفتند مطالعات این سد مشکل دارد که ما این دلایل را قبول نداشتیم و برای رفع توقف سد معشوره تلاش کردیم.

وی با بیان اینکه ما توانستیم ماده ۲۱۵ سد معشوره و بحث قرارداد ساخت را صددرصد تثبیت کنیم، بیان کرد: سیل اخیر با وجود ایجاد مشکلات برای کشور منافعی زیادی هم را در پی داشت و یکی از کمک‌هایی بود که به ما کرد.

ملکشاهی گفت: کارشناسانی ذهن دولت و  وزارت نیرو را منحرف کرده‌بودند که سدسازی آسیبی برای کشور است، در صحبتی که با وزیر نیرو داشتم یکی از دلایل کارشناسان این بود که اگر سد معشوره احداث شود، گوزن‌های زرد آسیب می‌بینند، بنده در پاسخ گفتم ۵۴ سال سن دارم و از قدیم هم نشنیده‌ام که بگویند گوزنی در لرستان بوده‌است

تنسیم

دکتر ملکشاهی  :تخصیص ۲۷۳میلیون مترمکعب آب برای سد معشوره قطعی شد
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=6195