کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

15 رجب 1444 Sunday, 5 February , 2023
6

مدیرکل جدید نوسازی مدارس لرستان از ایلام آمد

طی حکمی از سوی معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور “محمدرضا حیدری” به عنوان “مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان” منصوب شد. مهراله رخشانی‌مهر، طی حکمی، “محمدرضا حیدری” را با حفظ سمت به عنوان “مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان” منصوب کرد. رخشانی مهر در این حکم بر تحقق […]

طی حکمی از سوی معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور “محمدرضا حیدری” به عنوان “مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان” منصوب شد.

مهراله رخشانی‌مهر، طی حکمی، “محمدرضا حیدری” را با حفظ سمت به عنوان “مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان” منصوب کرد. رخشانی مهر در این حکم بر تحقق اهداف متعالی نظام تعلیم و تربیت در حوزه ساخت و توسعه فضاهای آموزشی و توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه زیرنظام تأمین فضا، تجهیزات و فناوری و جایگاه ویژه آن اداره‌کل در استان لرستان، تأکید کرد. رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین در اولویت قراردادن ساخت، نوسازی، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی براساس ضوابط و استانداردهای فنی و مهندسی، شرایط اقلیمی، اصول شهرسازی، هماهنگ با معیارها و ضوابط زیست محیطی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، مقاوم و ایمن در برابر حوادث طبیعی و غیرطبیعی با توجه به نیازها، رعایت شرایط سنی، جسمی و جنسیتی دانش‌آموزان، با تکیه بر فرهنگ معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی، ساماندهی فضای کالبدی موجود برای استفاده بهینه از امکانات و منابع، جذب مشارکت حداکثری سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی و کمک‌های مردمی و هدایت آن برای طراحی، ساخت، مقاوم‌سازی، تجهیز فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی، بازسازی و مقاوم‌سازی فضاهای فرسوده، ایمن‌سازی مدارس و ایجاد پایگاه‌های ایمن در شرایط بحران، افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی اقتصادی با بهره‌گیری مناسب از فناوری‌های نوین ساخت و ساز در فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی را از مهمترین وظایف محوله مدیرکل استان برشمرد. وی همچنین ابراز امیدواری نمود: در راستای توسعه فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی مدارس برای انجام وظایف محوله در چارچوب سیاست‌های سازمان و جلب همکاری مسئولین آن استان، کارکنان پرتلاش اداره کل و خیّرین شریف مدرسه‌ساز در خدمت به نظام تعلیم و تربیت تلاش شود و تحقق حداکثری اهداف و اقدامات و وظایف محوله در اولویت قرار گیرد.

 حیدری، متولد ۱۳۵۲ دارای مدرک کارشناسی در رشته عمران با ۲۵ سال سابقه کار پیش از این مدیرکل نوسازی مدارس استان ایلام بود که هم‌اکنون با حفظ سمت سرپرستی اداره‌کل نوسازی مدارس ایلام، به عنوان مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان منصوب شد. گفتنی است؛ پیش از این، محمد چگنی مدیریت اداره‌کل نوسازی مدارس استان لرستان را بر عهده داشت که از خدمات وی طی سال‌‌های متمادی خدمت قدردانی شد.

چگنی که دارای ۲۸ سال سابقه در سازمان نوسازی مدارس کشور است، از ۹ بهمن ۹۳ بر این مسند نشست.

چگنی در ۹ بهمن ۹۳ جای‌گزین حسین اسدی‌پور مدیر قبلی این نهاد شد که از ۱۱ مهر ۱۳۸۵ تا بهمن ۹۳ به عنوان مدیر کل در این نهاد انجام وظیفه می کرد و باسابقه‌ترین مدیر لرستانی طی دهه اخیر به شمار می‌رود.

 اسدی‌پور در آن تاریخ به جای مرحوم “حشمت‌الله امیری‌امرایی” مدیر کل سابق نوسازی مدارس لرستان منصوب شد. (امیری در مردادماه ۱۳۸۸ زمانی که یک ماه از انتصاب وی به عنوان شهردار خرم‌آباد می‌گذشت، بر اثر صانحه تصادف در جاده “خرم‌آباد- کوهدشت” به رحمت ایزدی پیوست.)

مدیرکل جدید نوسازی مدارس لرستان از ایلام آمد
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=6250