کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

15 رجب 1444 Sunday, 5 February , 2023
8

اختصاص ۱۰ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای جبران خسارت سیل لرستان

استاندار لرستان گفت: دولت ۱۰ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای جبران خسارت های سیل در حوزه‌های مختلف به استان اختصاص داده است. سید موسی خادمی، استاندارلرستان گفت: دولت ۱۰ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای جبران خسارت های سیل در حوزه‌های مختلف به استان اختصاص داده است.  خادمی افزود: به همین منظور در حوزه مسکن […]

استاندار لرستان گفت: دولت ۱۰ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای جبران خسارت های سیل در حوزه‌های مختلف به استان اختصاص داده است.

سید موسی خادمی، استاندارلرستان گفت: دولت ۱۰ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای جبران خسارت های سیل در حوزه‌های مختلف به استان اختصاص داده است.

 خادمی افزود: به همین منظور در حوزه مسکن چهار هزار و ۹۰۰ میلیاردریال، بخش کشاورزی ۲ هزار و و ۹۵۰ میلیاردریال و بخش عمرانی ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: در حوزه راه‌ها و بخش انرژی نیز نیازمند اعتبار هستیم که در صورت تعیین و تصویب آن، کارهای اساسی‌تری انجام خواهد شد.

استاندار لرستان به توزیع اقلام توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اشاره کرد و افزود: حدود ۱۰ هزار بسته در استان توزیع خواهد شد که طبق آخرین گزارش تاکنون ۸۰۰ مورد در اختیار افراد واجد شرایط قرار گرفته است.

خادمی تصریح کرد: در این بخش نواقصی وجود دارد که برای رفع آن باید به طور حضوری و میدانی روستا به روستا را بررسی کرد تا افرادی که مستحق دریافت این اقلام هستند مشخص شوند.

وی با اشاره به برگزاری مستمر جلسات قرارگاه نوسازی و بازسازی مناطق سیل‌زده استان گفت: با پیگیری‌های انجام شده در این قرارگاه، تمامی بانک‌ها ابلاغیه را از بانک های مرکز دریافت کرده و در حوزه پرداخت تسهیلات مسکن و کشاورزی باید تسریع کنند.

استاندار لرستان با تاکید بر لزوم تسریع در معرفی افراد واجد شرایط از طرف بنیاد مسکن افزود: جهاد کشاورزی نیز در سامانه سجاد پرونده‌ها را وارد کرده و نسبت به معرفی کشاورزان آسیب دیده به بانک‌ها اقدام کند.

خادمی افزود: مردم باید تا پایان خرداد ماه نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند چراکه افرادی که بعد از تاریخ مقرر ثبت نام نکنند از لیست خارج شده و نمی تواند از امکانات دولتی استفاده کنند.

سیل ۸۰ هزار میلیارد ریال به زیرساختهای لرستان خسالرت زده و خسارت بخش کشاورزی نیز ۱,۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

باشکاه خبر نگاران جوان

اختصاص ۱۰ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای جبران خسارت سیل لرستان
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=6323