کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
6

رأس دام سنگین در مناطق سیل‌زده پلدختر علیه بیماری تب برفکی واکسینه شد

رئیس دامپزشکی شهرستان پلدختر گفت: تاکنون ۶۰۰۰ هزار رأس دام سنگین در مناطق سیل‌زده این شهرستان علیه بیماری تب برفکی واکسینه شده‌است. رضا عسگری : فاز اول اجرای طرح رایگان واکسیناسیون تب برفکی دام‌های سنگین این شهرستان از ۲۱خردادماه شروع‌شده و تا امروز حدود۷۰درصد جمعیت دامی دام سنگین واکسینه شدند. وی با اشاره به اینکه تب […]

رئیس دامپزشکی شهرستان پلدختر گفت: تاکنون ۶۰۰۰ هزار رأس دام سنگین در مناطق سیل‌زده این شهرستان علیه بیماری تب برفکی واکسینه شده‌است.

6000 رأس دام سنگین در مناطق سیل‌زده پلدختر علیه بیماری تب برفکی واکسینه شد

رضا عسگری : فاز اول اجرای طرح رایگان واکسیناسیون تب برفکی دام‌های سنگین این شهرستان از ۲۱خردادماه شروع‌شده و تا امروز حدود۷۰درصد جمعیت دامی دام سنگین واکسینه شدند.

وی با اشاره به اینکه تب برفکی ویروسی واگیردار است که اگر کنترل نشود می‌تواند خسارات اقتصادی جبران‌ناپذیری به دامداران وارد کند افزود: ۶۰۰۰هزار رأس دام سنگین تاکنون واکسینه شده و مابقی هم تا ۲۱تیر واکسیناسیون می‌شوند.

رئیس دامپزشکی شهرستان پلدختر با بیان اینکه در مناطق سیل‌زده علاوه بر بیماری تب برفکی واکسیناسیون دام‌های سبک و سنگین در مقابل بیماری لمپی استینک انجام شده‌است،  عنوان کرد: بیماری تب برفکی سبب لرزش در دام سنگین و تاول در دهان می‌شود و درحال حاضرهیچ نشانه‌ای از این بیماری در دام‌های این شهرستان گزارش نشده‌است،  تمام واکسیناسیونی که نیاز بوده خوش‌بختانه قبل از سیلاب انجام شده‌است واکسیناسیون مورد نیاز هم بعد از سیلاب انجام شده و نیاز به واکسیناسیون دیگری وجود ندارد.

وی بیان کرد: تمام سگ‌های منطقه چم‌مهر با توجه به وجود بیماری هاری علیه این بیماری واکسینه شده مردم در صورت مشاهده هر گونه سگ‌گزیدگی به دامپزشکی مراجعه کنند و هیچ‌گونه جای نگرانی وجود ندارد./تسنیم

رأس دام سنگین در مناطق سیل‌زده پلدختر علیه بیماری تب برفکی واکسینه شد
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=6644