کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
3

بزرگترین ایستگاه پمپاژ آب در لرستان به بهره‌برداری رسید

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: بزرگترین ایستگاه پمپاژ آب در لرستان در شهرستان سلسله به بهره‌برداری رسید. رضا میرزایی ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از ایستگاه پمپاژ شماره ۳ و شبکه آبیاری طرح فیض آباد الشتر، اظهار داشت:شهرستان سلسله یکی از شهرستان‌های پرآب لرستان است که بیشترین بهره‌برداری را از منابع آبی دارد […]

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: بزرگترین ایستگاه پمپاژ آب در لرستان در شهرستان سلسله به بهره‌برداری رسید.

بزرگترین ایستگاه پمپاژ آب در لرستان به بهره‌برداری رسید

رضا میرزایی ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از ایستگاه پمپاژ شماره ۳ و شبکه آبیاری طرح فیض آباد الشتر، اظهار داشت:شهرستان سلسله یکی از شهرستان‌های پرآب لرستان است که بیشترین بهره‌برداری را از منابع آبی دارد و این دلیل خوبی برای توجه بیشتر به این شهرستان است.

وی افزود: عملیات ایستگاه پمپاژ فیروزآباد در سال ۸۳ با هدف تامین آب ۲ هزار و ۸۶۰ هکتار از اراضی دیم منطقه آغاز شد؛ گرچه این پروژه به لحاظ محدودیت‌های مالی سالهای گذشته به درازا کشید ولی خوشبختانه در نهایت پروژه موفقی شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان عنوان کرد: فاز یک و ۲ این پروژه در سال‌های گذشته با هدف تامین آب هزار و ۸۰۰ هکتار به بهره‌برداری رسید و مردم از این نعمت برخوردار شدند؛  فاز سوم آن نیز که در سال۹۸ شروع شده بود خوشبختانه با تلاش پیمانکار طی سه ماه با مساحت ۳۸۰ هکتار به طور کامل به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه این پروژه بزرگترین ایستگاه پمپاژ لرستان و یکی از هشت ایستگاه کلیدی و اولویت دار استان بوده است، تصریح کرد: راه‌اندازی این پروژه فرصت خوبی برای اشتغال زایی در شهرستان سلسله است.

میرزایی خاطرنشان کرد: با توجه به بارندگی‌های خوبی که در سال گذشته داشتیم میزان آبگیری نسبت به سال گذشته ۹۰ درصد افزایش داشته بنابراین محدودیت‌هایی که در سال‌های گذشته در رابطه با آب اعمال کردیم کمتر می‌شود تا کشاورزان آب بیشتری برداشت کنند و از این نعمت بهره‌مند شود.

تسنیم

بزرگترین ایستگاه پمپاژ آب در لرستان به بهره‌برداری رسید
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=7085