کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
5

متن نامه نماینده کوهدشت و رومشگان به دادستان انقلاب تهران با موضوعیت توهین به قوم لر

  به گزارش کوهنانی نیوز : با توجه به انتشار کلیپ از توهین دو مجری به قوم بزرگ لر نماینده کوهدشت و رومشگان  در مجلس شورای اسلامی ،نامه ای  به دادستان عمومی انقلاب تهران نوشت که متن این نامه به شرح زیر است :   بسم الله الرحمن الرحیم برادر ارجمند جناب آقای جعفری دولت […]

 

به گزارش کوهنانی نیوز : با توجه به انتشار کلیپ از توهین دو مجری به قوم بزرگ لر نماینده کوهدشت و رومشگان  در مجلس شورای اسلامی ،نامه ای  به دادستان عمومی انقلاب تهران نوشت که متن این نامه به شرح زیر است :

 

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای جعفری دولت آبادی
دادستان محترم عمومی و انقلاب تهران
سلام علیکم؛ قوم لر یکی از با اصالت ترین اقوام در ایران اسلامی هستند و در دفاع از ارزش ها و نظام مقدس چندین هزار شهید والامقام را تقدیم پاسداری از اسلام عزیز و میهن کرده اند و هزاران نخبه و دانشمند در رشته های مختلف دارد و مقام معظم رهبری (دام عزه العالی) در وصف مردم لرستان فرموده اند: “رزم قوم لر بیش از آنکه شنیدنی باشد دیدنی است” و امام راحل (رضوان الله تعالی علیه) عشایر را ذخایر انقلاب معرفی فرمودند و حتی سفیر حضرت امام (ره) و علما و مراجع قم در سال های خفقان قبل از انقلاب اسلامی برای رساندن پیام به دیکتاتور زمان محمدرضا پهلوی یک لر با غیرت و انقلابی که افتخار روحانیت است به نام مرحوم آیت الله روح الله کمالوند خرم آبادی را فرستادند و پیام را صادقانه و شجاعانه رساند که اسناد آن موجود و در سریال معمای شاه نیز به نمایش گذاشته شد که این شخصیت ذره ای تحت تاثیر تکبر شاهانه قرار نگرفت.
متاسفانه اخیرا دو نفر به اسامی: ۱. محمود شهریاری (که ظاهرا قبلا مجری صدا و سیما بوده لیکن به دلایلی اخراج شده است) ۲. حسن ریوندی (که ایشان را همراهی می نماید) قوم لر را به سخره گرفته و در فضای مجازی انتشار و بازتاب وسیعی داشته است و موجب رنجش و تحقیر قوم لر با جمعیتی بیش از ۱۰ میلیون نفر شده است. انتظار دارم سریعا این اشخاص هتاک محاکمه و حداقل مطابق ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی مجازات و به نحوی مردم از پیگیری و اقدام قوه محترم قضائیه مطلع شوند. چون اینگونه اقدامات ممکن است بصورت سازمان یافته برای برهم زدن امنیت کشور باشد (هرچند خیال واهی آنهاست) نیاز به بررسی بیشتر برای اعمال مواد ۶۱۰ و ۶۱۱ قانون مجازات اسلامی دارد. علیهذا با افتخار به اینکه یک لر و لرستانی هستم و خداوند را سپاسگزارم که متبادر به ذهن از لر و لرستانی صداقت است، بعنوان شاکی تقاضای رسیدگی سریع به اتهامات مشار الیهما را دارم.
(ضمنا فیلم موضوع اهانت به پیوست بحضور ارسال می گردد)
والامر الیکم
الهیار ملکشاهی
نماینده مردم شریف لرستان (کوهدشت و رومشکان)
۱۳۹۵/۱۲/۱۶

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=713