کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

12 جماد أول 1444 Monday, 5 December , 2022
3

آغاز ثبت‌نام در آزمون استخدامی+ شرایط جذب ۱۸هزار معلم در آموزش‌وپرورش

ثبت‌نام در هفتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شد، وزارت آموزش‌وپرورش در این آزمون به جذب ۱۸هزار و ۳۹ نیروی انسانی برای مدارس کشور اقدام می‌کند. ثبت‌نام در هفتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی از امروز چهارشنبه سوم مهر ۹۸ آغاز شد و تا روز جمعه ۱۲ مهر ۹۸ انجام […]

ثبت‌نام در هفتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شد، وزارت آموزش‌وپرورش در این آزمون به جذب ۱۸هزار و ۳۹ نیروی انسانی برای مدارس کشور اقدام می‌کند.

ثبت‌نام در هفتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی از امروز چهارشنبه سوم مهر ۹۸ آغاز شد و تا روز جمعه ۱۲ مهر ۹۸ انجام خواهد شد، آزمون استخدامی هم روز پنجشنبه ۳۰ آبان برگزار می‌شود.

در هفتمین آزمون استخدامی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، سازمان امور عشایر ایران، سازمان زندان‌ها، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان ثبت احوال کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت نیرو، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، سازمان ملی بهره‌وری ایران، مرکز آمار ایران، سازمان نقشه‌برداری کشور، مرکز آموزش مدیریت دولتی، وزارت علوم، شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران، سازمان اداری و استخدامی کشور، شرکت سهامی بیمه ایران، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سازمان امور اراضی کشور، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، و سازمان دامپزشکی کشور و سازمان هواشناسی اقدام به جذب نیرو می‌کنند.

استخدام ۱۸هزار و ۳۹ نیرو برای آموزش‌وپرورش

طبق اعلام آموزش‌وپرورش، ‌۱۸ هزار و ۳۹ نفر به‌عنوان نیروی انسانی مورد نیاز مدارس کشور از طریق این آزمون استخدامی جذب خواهند شد.

شرایط و ضوابط جذب نیرو در آموزش‌وپرورش بدین شرح است:

پذیرفته‌شده استخدام پیمانی مشاغل آموزشی در آموزش‌و پرورش ملزم به گذراندن دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی این دوره شامل مجموعه‌ای از دروس تربیتی، تخصصی، کارورزی “نظری و مهارتی” است که برای دانش‌آموختگان رشته‌های مختلف دانشگاهی و حوزوی پذیرفته‌شده در آزمون‌های استخدامی آموزش‌و‌پرورش برابر آیین‌نامه خاص خود برگزار می‌شود، در دانشگاه فرهنگیان رشته‌های شغلی دبیر، آموزگار، مربی امور‌تربیتی، مشاوره، مراقب سلامت و در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی رشته شغلی هنرآموز و موفقیت در آزمون جامع بدون دریافت حقوق و مزایا بوده و صدور حکم استخدامی منوط به کسب موفقیت در این دوره است.

مهارت‌آموزانی که از حضور در کلاس درس، امتحانات مواد درسی و آزمون جامع خودداری کنند به‌عنوان منصرف از ادامه روند استخدام تلقی شده و مشمول پرداخت هزینه‌های دوره آموزشی و خسارت‌های وارده خواهند بود.

بخشی از هزینه‌های برگزاری دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی “خدمات آموزشی و رفاهی” بر عهده داوطلب خواهد بود و چنانچه هر یک از پذیرفته‌شدگان در طول برگزاری دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی از ادامه تحصیل و اشتغال منصرف شوند وزارت آموزش و پرورش می‌تواند به‌تشخیص خود نسبت به محاسبه و اخذ هزینه‌های مربوطه اقدام کند.

شرایط، ضوابط و نحوه ثبت‌نام در دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی بعد از قبولی نهایی و تأیید صلاحیت‌های عمومی توسط گزینش از سوی دانشگاه‌های مجری دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی دانشگاه فرهنگیان و شهید‌رجایی اعلام خواهد شد. رعایت ضوابط و مقررات اعلام‌شده از سوی دانشگاه مجری دوره مزبور الزامی است. پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های شغلی هنرآموز جهت اطلاع از نحوه ثبت‌نام و شرکت در دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی باید از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های شغلی آموزگار، دبیر، مراقب سلامت، مشاور، مربی امور تربیتی نیز از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه فرهنگیان موضوع را پیگیری کنند.

مدت دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی جزو سنوات خدمت محسوب نخواهد شد و صرفاً به‌عنوان شرط استخدام پیمانی در آموزش و پرورش است، گواهی پایان دوره مهارت‌آموزی دارای ارزش برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی نیست.

محل مهارت‌آموزی دوره یک‌ساله بر اساس شغل محل پس از اعلام نتایج قطعی تعیین خواهد شد.

تغییر محل مهارت‌آموزی صرفاً در صورت وجود شغل با رعایت جنسیت از طریق دانشگاه فرهنگیان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مدارک روخوانی‌وروانخوانی قرآن و ICDL

مهارت‌آموزان در زمان ثبت‌نام در مراکز مجری دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی ملزم به ارائه مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن کریم و مدرک icdl هستند در غیر این صورت باید تعهد بدهند که قبل از آزمون جامع دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی مدارک را ارائه کنند.

دانشگاه‌های مجری دوره مهارت‌آموزی، مسئولیتی در قبال اسکان و تغذیه مهارت‌آموزان ندارند، در صورت تقاضای افراد و وجود امکانات، ارائه خدمات با اخذ هزینه مربوطه امکان‌پذیر خواهد بود.

پذیرفته‌شدگان شغل محل‌های آموزش و پرورش عشایری بعد از گذراندن دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی و موفقیت در آزمون، جهت تعیین محل خدمت در اختیار اداره کل آموزش و پرورش استان مربوط قرار خواهند گرفت.

متقاضیان شرکت در مشاغل هنرآموز “استادکاری” باید دارای مدرک تحصیلی فوق‌دیپلم پیوسته بوده یا در صورت دارا بودن مدرک تحصیلی فوق‌دیپلم ناپیوسته باید مدرک تحصیلی دیپلم هنرستان داشته باشند.

برخورداری از حسن شهرت و عامل‌بودن به شئونات معلمی

برخورداری از حسن شهرت و عامل بودن به اخلاق و شئونات معلمی بر اساس شرایط احراز شغل در طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان.

تغییر منطقه محل خدمت تعیین‌شده بعد از قبولی نهایی و قبل از استخدام اشتغال به‌کار تحت هر شرایطی ” تأهل، تجربه، تکفل، فوت والدین، تبعیت از همسر، همسر کارمند، ارگان یا نهاد خاص و استفاده سهمیه خاص” ممنوع بوده و بعد از اشتغال به کار نیز تابع ضوابط و مقررات نقل و انتقال فرهنگیان خواهد بود.

تعهد محضری برای ۱۰ سال خدمت

پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون مکلفند قبل از شروع دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی، تعهد محضری رسمی مبنی بر ۱۰ سال خدمت به شرط “موفقیت در دوره و تمدید استخدام” در محل جغرافیایی قبول‌شده به آموزش‌و‌پرورش بسپارند، استخدام و اشتغال آنان منوط به سپردن تعهد محضری خواهد بود.

صدور احکام و ابلاغ اشتغال به کار معلمان جدید و ورود به آموزش و پرورش مشروط به ادای سوگند معلمی و امضای سوگندنامه معلمی خواهد بود.

فارغ التحصیلان مراکز تربیت معلم “سابق”، دانشگاه فرهنگیان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه شهید رجایی که دارای تعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش هستند حق ثبت‌نام در آزمون استخدامی را ندارند.

محل خدمت یک منطقه آموزشی است که حسب نیاز به آموزش و پرورش جهت استخدام و اشتغال پذیرفته‌شدگان نهایی مشخص شده است.

 خبرگزاری تسنیم،


لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=7536

خبرهای پر بازدید

12آذر
۶۳ حلقه چاه غیرمجاز در لرستان انسداد شد
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌لرستان

۶۳ حلقه چاه غیرمجاز در لرستان انسداد شد

10آذر
جلسه قرارگاه حجاب و عفاف استان برگزار شد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان

جلسه قرارگاه حجاب و عفاف استان برگزار شد

ثبت نظر

مجموع نظرات : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.