کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
4

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان: خیران امروز رزمندگان جنگ نرم هستند

نماینده ولی فقیه در لرستان ازدواج را یک امر عبادی و مقدس دانست و گفت: در حال حاضر جنگ، جنگ اراده و اعتقادات است و خیران امروز رزمندگان جنگ نرم هستند.  سید احمد رضا شاهرخی ظهر امروز در مراسم اهدا جهیزیه به نو عروسان لرستان اظهار داشت: پایه اجتماع بر تشکیل خانواده و ازدواج بنا شده است. وی با بیان اینکه […]

نماینده ولی فقیه در لرستان ازدواج را یک امر عبادی و مقدس دانست و گفت: در حال حاضر جنگ، جنگ اراده و اعتقادات است و خیران امروز رزمندگان جنگ نرم هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان: خیران امروز رزمندگان جنگ نرم هستند

 سید احمد رضا شاهرخی ظهر امروز در مراسم اهدا جهیزیه به نو عروسان لرستان اظهار داشت: پایه اجتماع بر تشکیل خانواده و ازدواج بنا شده است.

وی با بیان اینکه حیات اجتماع بر تشکیل خانواده و از ازدواج بنا نهاده شده است افزود: از ازدواج نیز در ادیان آسمانی و دین اسلام به عنوان یک امر مقدس یاد می‌شود و باید گفت ازدواج امر مقدسی است که زن و مرد می‌توانند در فرمانبری و اطاعت از خداوند کمک کار یکدیگر باشند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه اطاعت و فرمانبری از خداوند متعال توسط زن و مرد و از امور عبادی آغاز می‌شود عنوان کرد: ازدواج یک امر عبادی و مقدسی است که دو نفر با هم پیمان می‌بندند تا نسبت به یکدیگر  وفادار و در فراز و نشیب‌های روزگار در کنار یکدیگر باشند.  لذت زندگی در این است که زندگی آدم سقف خالی داشته باشد و زن و مرد در کنار یکدیگر نیازهای زندگی را با کمک هم به‌دست آوردند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از زوج‌هایی که با لیوان پر زندگی را آغاز کرده‌اند در پایان کارشان به اختلاف کشیده شده است گفت: بررسی آمارهای طلاق نشان می‌دهد این گونه نیست که آنهایی که بی‌نیاز بودند آمار طلاق در بین آنها نیست بلکه این آمار دربین این افراد بیشتر است.  

شاهرخی لذت زندگی مشترک را در درک متقابل زن و مرد دانست و تصریح کرد:  درک متقابل باید دو طرف باشد. از ویژگی‌های  حضرت زهرا (س) این بود که فرمودند هیچ درخواستی که خارج از توان  حضرت علی (ع) باشد نکرده‌ام بنابراین باید به ازدواج به عنوان یک امر عبادی نگاه کنیم  و اگر بگوییم نماز عبادی است دیگر هنگام نماز خواندن آن را قطع نمی‌کنیم.

وی ازدواج را یک امر عبادی دانست و اظهار داشت: در امر ازدواج دو نفر با هم پیمان می‌بندند که با هم وفادار باشند پس نباید این پیمان قطع شود. در امر ازدواج  علاوه بر قطع نکردن این امر عبادی و  درک متقابل صداقت یک رکن اساسی محسوب می‌شود پس باید با خودمان، خداوند و همسرمان صادق باشیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه وجود بنیادهای خیریه در کشور حسرت  و اندوه تضعیف بنیان‌های اعتقادی مردم ایران را بر دل دشمنان گذاشته است تصریح کرد: کسی که در این مسیر قدم بر می‌دارد در واقع جهاد می‌کند چون در حال حاضر جنگ، جنگ اراده و اعتقادات است و خیران امروز رزمندگان جنگ نرم هستند.

تسنیم

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان: خیران امروز رزمندگان جنگ نرم هستند
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=10207