کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

9 جماد أول 1444 Friday, 2 December , 2022
3
روحانی:

مهم است در شرایط کرونا اشتغال، نشاط و سلامت مردم حفظ شود/ آمار مبتلایان به کرونا رو به کاهش است

رئیس‌جمهور با بیان اینکه آمار مبتلایان و بستری در بیمارستان‌ها برای بیماری کرونا رو به کاهش است، گفت: برای ما مهم است در این شرایط کرونا اشتغال، نشاط و سلامت مردم حفظ شود.

روحانی: مهم است در شرایط کرونا اشتغال، نشاط و سلامت مردم حفظ شود/ آمار مبتلایان به کرونا رو به کاهش است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کوهنانی نیوز حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت‌خانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی در استان ایلام در سخنانی به افزایش میزان مصرف آب به‌واسطه شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: مصرف آب امروز به‌دلیل شیوع بیماری کرونا و به‌دلیل شست‌وشوی دست و بهداشتی که مردم رعایت می‌کنند، افزایش یافته است.

وی افزود: به‌هیچ‌وجه در ذهن ما نبود که در آب مصرفی مردم با بیماری واگیری مواجه شویم که مصرف آب تا این اندازه افزایش یابد.

رئیس‌جمهور با اشاره به نقش و اهمیت آب در توسعه و آبادانی، گفت: اهمیت آب از اینجا روشن می‌شود که امسال که با کرونا مواجه شدیم بسیاری از محصولات غذایی را در دنیا یا فروشش را کم و یا متوقف کردند، اما در کشور با تمهیدات خوبی که اندیشیده شد، این اتفاق نیفتاد و مواد غذایی به‌وفور موجود است؛ خوشحالیم که آب مورد نیاز نیز دارد تأمین می‌شود.

حجت‌‌الاسلام روحانی اضافه کرد: از رهبر معظم انقلاب تشکر می‌کنم که از آغاز دولت یازدهم ایشان برای اینکه از صندوق توسعه برای طرحهای آب و خاک استفاده کنیم، اجازه داده‌اند.

وی تصریح کرد: مایلم که این طرح‌های توسعه آبی و خاکی تا پایان امسال و تا پایان این دولت به پایان برسد، ما مدتی بود که قرار بود به استان ایلام سفر داشته باشیم که به‌خاطر کرونا به تأخیر افتاد، افتتاح این طرح‌ها را به همه مردم عزیز ایلام و صنعت این استان تبریک می‌گویم.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت استفاده از بیمه بیکاری در شرایط بحران کرونا اشاره کرد و گفت: وزیر کار دیشب اعلام کرد که آنهایی که برای بیمه بیکاری ثبت‌نام کردند، متوقف شدند، برخی هم از این بیمه بیکاری خارج می‌شوند و به‌دنبال شغل می‌روند که خبر خوشی برای من بود.

حجت‌‌‌‌‌الاسلام روحانی با تأکید بر اینکه پایان کرونا برای همه در دنیا مبهم است، اظهار داشت: هنوز برای ما و در هیچ جای دنیا شرایط وضعیت کرونا روشن نیست و نمی‌دانیم که وضعیت چگونه است، اما تلاش‌مان را برای بهبود وضعیت و سلامت و اشتغال مردم می‌کنیم.

وی با بیان اینکه آمار مبتلایان و بستری در بیمارستان‌ها برای بیماری کرونا رو به کاهش است، افزود: در تماس‌ها و صحبت‌‌هایی که به‌تازگی با برخی رهبران دنیا داشتم، سؤال‌شان از ما این بود که “آیا شما تخت و کادر پرستاری به‌اندازه کافی دارید؟”؛ در این شرایط اینها مهم است، این شرایط را ما در کشور داریم.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: بخش اعظم تخت‌های بیمارستانی که برای کرونا اختصاص داده‌ایم، خالی است، امید ما بسیار زیاد است؛ از آغاز امسال از چند هفته پیش افتتاح‌‌هایی داشته‌ایم و برای ما مهم است در این شرایط کرونا اشتغال، نشاط و سلامت مردم حفظ شود؛ امیدواریم به عید فطر که می‌رسیم روحیه مردم و شرایط کشور بهتر باشد.

وی اضافه کرد: می‌خواهم خدمت مردم عزیز و بزرگوار کشور عرض کنم، امسال با اینکه به دلیل این ویروس شرایط سخت است و بسیاری از رسته‌های کسب و کار با مشکل مواجه شده و در این روز کارگر کاملا احساس می‌کنم عده‌ای از کارگران و فعالان اقتصادی در فشار و مضیقه هستند، اما امسال در عین حال در کنار همه این سختی‌ها، قدم‌های بسیار خوبی را هم شاهدیم، گزارش دیروز بانک مرکزی نشان داد پس‌انداز مردم در بانک‌ها رشد داشته که این جای بسیار خوشحالی و نشاط برای همه ما است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در بورس شاهد تحول و رشد بی‌نظیر بودیم که مردم عزیز و آن ۲ میلیون نفری که در داخل بورس فعال هستند از این تحول هم خوشحالند، اظهار داشت: سود فراوانی هم شامل حال آنها شده است.

حجت‌الاسلام روحانی تصریح کرد: ما هم بسیار خوشحالیم که مردم در شرایط بهتری باشند. طرح‌های بسیار مهمی در هفته‌های پیش‌رو در بورس عرضه خواهد شد و طرح‌های بسیار مهمی هم در ماه‌های پیش رو عرضه خواهد شد، به خصوص که مقام معظم رهبری با آزاد شدن سهام عدالت موافقت کردند که برای مردم بسیار مهم است.

وی ادامه داد: آنهایی که دارای سهم یک میلیونی هستند، اگر بخواهند سهم‌شان را در معرض فروش قرار بدهند رقم قابل ملاحظه‌ای در اختیارشان قرار می‌گیرد و آنهایی که می‌خواهند نگه دارند و می‌توانند نگه دارند و شاید بهتر باشد، سود خوبی هم شامل آنها می‌شود، هم امسال که سودش مربوط به پارسال است و سال آینده که سود امسال است، این هم قدم مهمی بود که با دستور مقام معظم رهبری در زمینه مسئله بورس برداشته شد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در زمینه تأمین مواد غذایی و کالاهای اساسی امسال در برخی از کالاها تقریباً خودکفا هستیم، گفت: این افتخار برای دولت تدبیر و امید است که برای پنجمین سال، در گندم خودکفا هستیم و این در تاریخ کشورمان کمتر سابقه داشته که ۴، ۵ سال به‌طور مداوم و پشت سر هم در گندم خودکفا باشیم، استاندار هم اشاره کرد که در ایلام، تولید گندم از سال ۹۲ تاکنون چند برابر شده و در کلزا هم شاهد رشد چند برابر هستیم.

حجت‌الاسلام روحانی اضافه کرد: در دولت تدبیر و امید،  24 سد در منطقه غرب کشور تکمیل و افتتاح شده است، همه اینها نشان می‌دهد که شرایط مناسبی برای فعالیت و تولید مردم ایجاد شده است، البته فعالان در زمینه سفر،گردشگری و شرکت‌های نقل و انتقال مشکل داشتند.

وی ادامه داد: اصولاً برخی از کسب و کارها به خاطر اینکه یک ماه، ۵ هفته تعطیل بودند، ایام عید نتوانستند فعال باشند، دچار مشکل هستند و دولت همه توان خود را به کار خواهد گرفت تا حد امکان به اینها کمک شود تا ماه رمضان و سال خوبی را پیش‌رو داشته باشند.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه برای موفقیت در برابر ویروس کرونا، راهی جز همکاری و هماهنگی نداریم، اظهار داشت: بار اصلی بر دوش وزارت بهداشت و پزشکان، پرستاران و کادر درمانی کشور است، اما کمک اصلی به دست مردم است با مراعات مردم عزیز است که از این مسئله عبور خواهیم کرد؛ آمار و ارقام کشور در مقایسه با کشورهای دیگر، نشان می‌دهد که موفقیت ما قابل ملاحظه بوده است، البته اینکه ما در دنیا چندم هستیم، پایان مسابقه معلوم می‌شود، الآن وسط مسابقه هستیم و این بازی ادامه دارد.

حجت‌‌الاسلام روحانی افزود: در مجموع آمار، یعنی تعداد مبتلا، تعداد بستری، تعداد بهبودیافته و تعداد آنهایی که به رحمت خدا پیوستند، تجهیزاتی که در این زمینه ساختیم، روشن است و این‌ها دستاورد مجموعه عملکرد دستگاه‌های دولتی، بخش عمومی غیردولتی، نیروهای مسلح و همه ملت ایران است و اصلاً اگر بگوییم دولت موفق خواهد شد، این حرف نادرست است.

وی تأکید کرد: دولت نمی‌تواند در هیچ امر مهمی موفق شود، این ملت است که موفق می‌شود و دولت باید همه توان و تلاش خود را برای موفقیت مردم و کمک به مردم به‌کار گیرد، آن کسی که در برابر مشکلات سینه سپر کرده، ملت است و ما هم پشتیبان و در کنار آنها هستیم.

رئیس‌‌جمهور با تأکید بر اینکه هر مقدار توان داشته باشیم مردم را یاری و کمک می‌کنیم و مردم باید بدانند که تنها نیستند، گفت: مردم باید بدانند دولت به معنی نظام، همه ارکان نظام، نیروهای مسلح، همه خیرین، همه آنهایی که دل پاکی دارند و دست‌شان در راه خدا باز است، در کنار آنها هستند.

حجت‌الاسلام روحانی با تأکید بر اینکه شرایط، شرایط سختی است اما در عین حال امید ما بسیار زیاد است، گفت: یکی از این امیدها، طرح‌هایی است که افتتاح می‌شود، تقریباً  افتتاح‌ها را از آغاز سال شروع کردیم و از چند هفته پیش این افتتاح سومین هفته است که انجام شده است و به همین صورت افتتاح‌ها را در استان‌ها و طرح‌های مختلف ادامه می‌دهیم.

وی تصریح کرد: یکی از طرح‌هایی که امروز افتتاح شد، مربوط به طرح‌های آب بود و اعلام گردید که برای بیش از ۵ هزار نفر اشتغال مستقیم درست می‌شود و در بخش کشاورزی هم گفتند که بیش از ۵۵۰۰ اشتغال مستقیم درست می‌شود.

رئیس‌جمهور در پایان با بیان اینکه برای ما مهم است که امسال بتوانیم اشتغال را حفظ کنیم و نگذاریم مردم بیکار باشند، خاطرنشان کرد: انشاء‌الله دعای مردم در این ماه مبارک رمضان مستجاب است و امیدواریم به عید فطر که می‌رسیم روحیه ما شادتر و توکل ما به خدا بیشتر باشد و شرایط کشور هم آن روز بهتر باشد.

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=11532

خبرهای پر بازدید

10آذر
جلسه قرارگاه حجاب و عفاف استان برگزار شد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان

جلسه قرارگاه حجاب و عفاف استان برگزار شد

05آذر
پایگاه اورژانس ۱۱۵ گرخشاب افتتاح شد

ثبت نظر

مجموع نظرات : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.