کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
13

مصاحبه/خدمات دولت تدبیر وامید از زبان بخشدار بخش طرهان کوهدشت

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز (صدای طرهان):حبیب گراوند بخشدار بخش طرهان کوهدشت در مصاحبه با خبرنگار کوهنانی نیوز(صدای طرهان) در مورد خدمات دولت تدبیر و امید در این بخش به سوالاتی پاسخ داده است که در زیر آمده است :     **آقای گراوند ضمن تشکر از شما به خاطر وقتی که در اختیار […]

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز (صدای طرهان):حبیب گراوند بخشدار بخش طرهان کوهدشت در مصاحبه با خبرنگار کوهنانی نیوز(صدای طرهان) در مورد خدمات دولت تدبیر و امید در این بخش به سوالاتی پاسخ داده است که در زیر آمده است :

 

 

**آقای گراوند ضمن تشکر از شما به خاطر وقتی که در اختیار ما گذاشتید بفرمایید ارزیابی شما در پایان دولت تدبیر و امید از موفقیتها و دستاوردهایش چیست؟
ضمن سپاس از لطف شما و همه فعالان عرصه فرهنگ و هنر عرض میکنم که بنده دولت تدبیر و امید را دولت کارهای بزرگ و فتح کننده قله های رفیع میدانم.
دستاوردها را میتوان به دو دسته کلی ،دستاورد داخلی و دستاوردهای خارجی در عرصه بین الملل تقسیم نمود.
اگر شما شرایط تحویل دولت را در نظر بگیرید و شرایط الان را هم ببینید به جرات میتوان ادعا کرد آنچه در زمینه این دو دستاود کلی میبینیم جز با لطف پرودگار و حضور اعجاب انگیز مردم در تعیین سرنوشت و انتخابات و روی کار آوردن دولتی راستگو و پاسخگو امکان پذیر نبود.
اول به دسته دوم در زمینه سیاست خارجی میپردازیم. همه میدانند که کشورهای جهان چه مسابقه ای را برای سوءاستفاده از قطعنامه های ظالمانه سازمان ملل و شورای امنیت برای بالا کشیدن منابع ملت گذاشته بودند.کشورهای نظیر چین و هند و کره جنوبی و…طلای سیاه ما را (نفت) را میبردند در عوض پول آن را به بهانه تحریم به ما نمیدادند و اجناس بسیار نامرغوب و بی کیفیت را بر ما تحمیل میکردند.قطعنامه های که گاها کاغذ پاره نامیده شدند و با انواع الفاظ سخیف به سخره گرفته شدند ولی واقعیت چیز دیگری بود.
در زمینه سیاست خارجی دولت تدبیر و امید دولتی را تحویل گرفته بود که چندین قطعنامه ویرانگر سازمان ملل بدرقه راهش شده بود و تمام قطعنامه ها بدون حتی یک رای مخالف به تصویب رسیده بود و این به معنی بن بستی تمام عیار در سیاست خارجی بود.
حال هنرمندی و توانمندی دولت توانمند تدبیر امید را ببینید قطعنامه توسط صادر کنندگانش و با حفظ دستاوردهای هسته ای و حتی نو سازی آنها تعلیق شده است. بدون شک فرزندان این مرز و بوم و آیندگان به روزهای مدیریت شکوهمند دولت و تدبیر و امید افتخار خواهند نمود و بنده هم این افتخار بزرگی برای خود میدانم که افتخار خدمت در گوشه ای کوچک از آن را داشته ام.
در زمینه سیاست خارجی حرف بسیار است ولی در یک چشم انداز کلی روابط با جهان ترمیم شد،پولهای بلوکه شده آزاد شد،سرمایه گذاری خارجی شتابی تحسین برانگیز گرفت ،ایران هراسی در جهان تضعیف شد،و نقش تعیین کننده ایران در جهان و جایگاهش در دنیا بر همه دولتهای جهان آشکار شد.
اظهار نظر امروز رئیس جمهور عجیب و غریب آمریکا موید موفقیت چشمگیر سیاست خارجی دولت تدبیر و امید است.
در زمینه داخلی نیز در دو عرصه ملی و محلی نیز دستاوردها شگفتی آورند.
در عرصه ملی کاهش حدود ۳۶ درصدی تورم و تثبیت قیمتها،افزایش حدود ۱۴ درصدی رشد اقتصادی(از منفی هفت و رسیدن به حدود ۷)،اشتغال حدود ۶۴۰۰۰۰ شغل در هرسال ،ایجاد فضای آزاد اینترنتی و در دسترس قرار گرفتن اینترنت پر سرعت در همه جای ایران و تحقق اصل مهم انقلاب یعنی آزادی،ایجاد فضای باز سیاسی و برقراری امنیت در جامعه بدون امنیتی کردن فضای جامعه،ایجاد امید و نشاط در بین جوانان، اجرای طرح بسیار موثرنظام سلامت و بالا بردن سهم دولت از هزینه های پرداختی بخش بهداشت و درمان و پایین آمدن سهم مردم از هزینه ها درمانی و بهداشتی به حدود ۶ درصد و تحول در ساختار و فضای هتلینگ بیمارستانها و مراکز بهداشتی و درمانی و هزاران دستاورد دیگر گوشه ای از افتخار آفرینی فرزندان ایران زمین در دولت تدبیر و امید است.

 

***از خدمات دولت در طی مدت خدمت حضرتعالی در این بخش توضیح دهید:
در زمینه محلی از دستاوردها در استان و شهرستان جهت جلوگیری از اطاله کلام صرفنظر میکنیم و فقط دستاورده را در طرهان خدمت شما عرض میکنم.
روزی که بنده به طرهان آمدم بعضی مشکلات بود که دوستان عنوان میکردند که با توجه به شرایط بودجه دولت امکان این پروژها تقریبا غیر ممکن است ولی دولت تدبیر و امید امیدآفرینی کرد و ساختن و ایجاد زیر ساختها برای توسعه را شتابی چشمگیر بخشید که مهمترین آنها عبارتند از
۰۱ در زمینه راه
الف.شروع حذف گردنه پای آستان و تعریض جاده گراب به کوهدشت که از مصوبات سفر استاندار محترم بود که با برآورد اولیه این پروژها حدود یکصد و چهل میلیارد ریال هزینه دارد .این پروژه در سالهای نفت ۱۴۰ دلاری ساخته نشد!! در زمان نفت ۴۰ دلاری ساخته شد و رویای طرهان در حال تحقق است.از طنزهای شنیدنی روزگار هم این بود عده ای میگفتند این پروژه قبلا قرار بود انجام بگیرد.بله قبلا خیلی کارها که قرار بود انجام گیرد که نگرفت ولی دولت تدبیر امید این پروژها را اجرایی کرد و به آنها ردیف اعتباری داد
ب۰آسفالت جاده سرطرهان به سمت کول بادام که بزودی شروع خواهد شد.این پروژه هم ردیف اعتباری گرفته و به پیمانکار واگذار شده و آینده نزدیک انجام خواهد شد.
تا امروز حدود ۷۵ درصد بخش طرهان گازدار شده و تا پایان سال ۹۶ تقریبا تمام طرهان گاز دار خواهد شد
این پروژه عظیم هم از قطع درختان و آسیب زدن به محیط
زیست جلوگیری نموده هم با در دسترس قرار گرفتن این امکانات برای مردم باعث جلوگیری از مهاجرت به شهرها شده که البته امکانات یکی از دلایل مهاجرت می باشد که دلایل دیگر مانند ایجاد اشتغال پایدار میتواند نقش بسیار مهمی در جلوگیری از مهاجرت بی رویه داشته باشد.هزینه اجرایی این پروژه حدود شصت میلیارد ریال بود که در زمان فراونی منابع ارزی ایجاد نشد بلکه در زمان کمبود شدید منابع دولت پاکدست تدبیر و امید ایجاد شد.
۰۳برق
هنگام تصدی بخشداری طرهان توسط اینجانب با وضع بسیار سختی از لحاظ برق مواجه بودیم به گونه ای که اکثر نقاط با افت ولتاژ برق مواجه بود و هر روز شاهد سوختن وسایل برقی مردم بودیم که با پیگیری شبانه روزی همه دست اندرکاران الان میتوانیم ادعا کنیم افت ولتاژ برق تقریباً رفع شده است که هزینه این کار حدود چهار میلیارد و پانصد میلیون ریال بوده است.
الف.پروژه تعویض کابلهای خودنگهدار با مزایای فراوانش با هزینه ۸ میلیارد ریال
ب۰نصب هزاران چراغ روشنایی در تمام روستاها و خروج طرهان از ظلمت و تاریکی به روشنایی
ج۰برق رسانی روستاهای وزم و سیاه پله با کمتر از ده خانوار با هزینه ای حدود سه میلیارد و نهصد میلیون ریال و در مناطقی صعب العبور و سخت به گونه ای که انتقال تجهیزات و تیرهای برق بسیار دشوار بود نماد توجه ویژه دولت تدبیر امید به مناطق محروم بدور از هر گونه ریا کاری و شانتاژ تبلیغاتی است.
۰۴بهداشت و درمان
الف.اختصاص یکدستگاه آمبولانس پیشرفته به قیمت ۵ میلیارد ریال
ب.کلنگ زنی احداث درمانگاه شبانه روزی و چهار مرکز درمانی در بخش طرهان به ارزش حدود ۱۸ میلیارد ریال
ج۰پایین آمدن سهم پرداختی بیماران به حدود ۵ درصد در دولت تدبیر و امید.
۰۵ مسکن روستایی
بزرگترین دوره تحول در ساخت مسکن روستایی در بخش طرهان در دولت تدبیر و امید اجرا شد.
الف.در قالب ستاد بازسازی سیل ،وام بسیار مناسب دویست میلیون ریالی و کارمزد ۴ درصدی و بازپرداخت پانزده ساله به حدود چهارصد نفر تقریبا ۸۰ میلیارد ریال در طرهان پرداخت شد که تحول بسیار خوبی در بخش ایجاد شده و باعث ساخت و ساز بسیار در میان مردم شد
ب.پرداخت وام لوازم خانگی و تعمیرات به حدود ۳۵۰ نفر به مبلغ تقریبا ۱۷.۵ میلیارد ریال
ج.تقریبا به تمامی مراجعین وام ساخت مسکن روستایی آمادگی پرداخت وجود دارد. در این قالب نیز به تعداد زیادی از افراد ساکن طرهان وام اهدا شده است.
۰۶عمران روستایی
به گواه بسیاری از مردم طرهان در دوسال گذشته تحولی بسیار چشمگیر و آبادانی مثال زدنی در طرهان بوجود آمده است که مهمترین آنها عبارتند از
الف.ساخت حدود پانزده کیلومتر جدول و کانیوا و حدود چهارهزار و پانصد متر کانال سنگی و زیر سازی کوچه و خیابانهای روستاها به ارزش حدود چهل و پنج میلیارد ریال
ب.اجرای طرح هادی در دو روستای بیر و دمروستان توسط بنیاد مسکن به مبلغ دو میلیارد و دویست میلیون ریال و در سه روستای دیگر بزودی شروع خواهد شد.
۰۷آب
الف.تعویض شبکه داخلی سه روستای مسیر پشت تنگ که از مطالبات بسیار مردم بود با هزینه حدود دو میلیارد ریال
ب.حفاری و چند حلقه چاه جهت آب شرب مناطق روستایی بخش.
بسیاری کارهای ریز و درشت دیگر نمادی از دولتی توانمند با پشتوانه مردمیست.

 

 


***با سپاس از شما در پایان با توجه به نزدیکی انتخابات در این باره لطفا نظر خود را بیان فرمایید؟
ضمن قدردانی از حوصله شما عرض میکنم امروز از بدیهی ترین موضوعات بشری توجه به ارزشمندی حضور مردم است.برای جوامع بشری راهی بسیار خردمندانه برای تاثیر در سرنوشت خویش به نام انتخابات پذیرفته شده که افراد جامعه باید قدر این موقعیت را بدانند و حضوری آگاهانه در صحنه داشته باشند.قهر ،کم توجهی با صندوقهای شفاف رای خسران بزرگ جوامع است زیرا با قهر با صندوق و کم توجهی، افرادی ممکن است سرنوشت شما را برخلافتان رقم بزنند و این بزرگترین خطای ممکن یک انسان متمدن و اجتماعی امروز است.لذا خواهش ما از همه ملت بزرگ و تمدن ساز ایران و همه مردم طرهان این است که بدانید هر برگ رای شما میتواند امنیت و احترام شما را در دنیا صد چندان کند.دولتی با رای بالا باعث توجه جهان به کشور و گشودن زبان احترام به جای تهدید و سرمایه گذاری به جای تحریم و همکاری به جای تقابل شود.
روز ۲۹ اردیبهشت روز حماسه حضور ملت ایران برای پیگیری مطالبات تاریخی خویش برای حاکمیت بر سرنوشت خویش است.
در بخش طرهان نیز همه مقدمات برای برگزاری انتخاباتی شکوهمند و سالم آمده شده و تمهیدات مختلف برای آن دیده شده است.

 

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=1492

دیدگاه شما ::

  1. جناب اقای گراوند از زحمات شما در دولت تدبیر امید قدردانی کرده وبرای شما ارزو موفقیعت دارم موفق باشید

  2. باسلام .متاسفانه عدم تعامل در بین ارگان های دولنی .خودرای بودن و….سبب شده طرهان بیشتر از گذشته در حسرت پیشرفت بماند .

  3. درود بر دولت تدبیر وامید

  4. باسلام .جناب مهندس گراوند متاسفانه این روزها در بخشداری طرهان شاهد جولان دادن برخی اصولگراهایی هستیم که زمانی با نان مردم بازی می کردند والان در دفتر حضرتعالی همه کاره هستند و افرادی که تا کنون اصلاح طلبی و اصولگراییشان را کسی نفهمیده ومتاسفانه با اینکه کارمند بخشداری نیستند اما برای آن اداره محترم تصمیم می گیرند شاید به واسطه پول یا نفوذشان باشد الله اعلم .ما اصلاح طلبان انتظار بیشتری از شما داریم

  5. جناب مهندس گراوند بابت کارهایی که کرده اید متشکریم .اما با آمدن شما خوشحال شدیم که دست برخی افراد که سابقه مالی و درستی در آن اداره ندارند کوتاه می شود اما امروزه همان افراد مشاوران حضرتعالی شده اند لاقل از مشاوران اصلاح طلب استفاده کن .درود بر دولت تدبیر و امید

    • ایشان متاسفانه اعتقادی به نیروهای اصلاح طلب ندارند و بیشتر از دور گذشته آنها را به انزوا کشانده نمونه بارز آن نیروهای خود بخشداری طرهان و آموزش وپرورش طرهان .الان بخشداری طرهان جولان گاه اصولگرایانی شده که چند سال پیش با کمک بخشدار سابق هرچه خواستند با اصلاح طلبان کردند و در حال حاضر به هرعنوانی به جز کارمند بخشداری در کنار بخشدار کنونی بازهم همان رویه را ادامه داده اند

  6. درود بر مرد زحمت کش مهندس گراوند