کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

5
حجت اله بیرانوند

خرید تضمینی گندم در لرستان از مرز ۷۰هزار تن گذشت

کیفیت گندم تولید سالجاری لرستان از وضعیت مطلوبی برخوردار است به نحوی که امسال علاوه بر تامین نیاز داخل بخشی از نیاز کشور نیز از محل مازاد تولید استان تامین خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز :حجت اله بیرانوند روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: کیفیت گندم تولید سالجاری لرستان از وضعیت مطلوبی برخوردار است به نحوی که امسال علاوه بر تامین نیاز داخل بخشی از نیاز کشور نیز از محل مازاد تولید استان تامین خواهد شد.

وی اظهار داشت: کشاورزان هیچگونه مشکلی جهت تحویل گندم تولیدی به مراکز دولتی و مباشرین ندارند و تمام مراکز خرید تضمینی ملزم به رعایت ضوابط  بهداشتی و پروتکل های ابلاغی هستند.

وی ادامه داد: امسال ۵۰ مرکز خرید برای تحویل گندم کشاورزان لرستان ایجاد، نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم معمولی  ۲ هزار و ۵۰۰، دوروم ۲ هزار و ۶۰۰ و کلزا چهار یکهزار و ۶۶۰ تومان تعیین شده و کار خرید گندم از خرداد ماه آغاز شده است.

بیرانوند تاکید کرد: خرید تضمینی گندم در سال ۹۹ از طریق سامانه الکترونیکی سیفا انجام می شود و همچنین کشاورزانی که مشخصات آنها در سامانه پهنه بندی و مدیریت داده های کشاورزی ثبت شده می توانند محصول خود را تضمینی به فروش برسانند بنابراین باید مشخصات خود و سقف محصول قابل تحویل در سامانه پهنه بندی را بررسی کرده و در صورت وجود هر گونه مغایرت، اقدامات اصلاحی را از طریق مراکز خدمات کشاورزی منطقه سکونت پیگیری نمایند.

۲۹۸ هزار و ۲۴۱ تن گندم مازاد کشاورزان استان پارسال به صورت تضمینی خریداری و مجموع ۵۰۰ میلیارد و ۱۲۸ میلیون تومان مطالبات این قشر به طور کامل تاشهریورماه تسویه شده است.

این میزان از طریق ۴۰ مرکز و در قالب ۶۴ هزار و ۲۶۱ محموله از ۲۷ هزار و ۴۷۲ کشاورز خریداری شده که بیشترین میزان خرید گندم به ترتیب مربوط به ازنا، کوهدشت و دلفان بود.

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=12951

برچسب ها