کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
7

خرید ۱۲۰ هزار تن گندم از کشاورزان لرستانی/ واریز پول به حساب گندمکاران

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان گفت: تا به امروز 120 هزار تن گندم از کشاورزان لرستانی خریداری شده و کشاورزانی که تا 11 تیرماه گندم خود را تحویل سیلو داده‌اند پول به حساب آنان واریز شده است.

خرید  120 هزار تن گندم از کشاورزان لرستانی/ واریز پول به حساب گندمکاران

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز:حجت اله بیرانوند گفت: فرآیند خرید گندم از کشاورزان لرستانی ادامه داشته و تا ۱۵ مهرماه نیز طول خواهد کشید.

وی با بیان اینکه تا به امروز ۱۲۰ هزار تن گندم از کشاورزان لرستانی خریداری شده است، افزود: برداشت گندم از سطح مزارع پلدختر، رومشکان و کوهدشت تمام شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان بیان کرد: هر ساله شهرستان‌های ازنا و کوهدشت بیشترین نرخ تولید گندم در لرستان را دارند به طوریکه امسال  بیش از ۴۸ هزار تن گندم از کشاورزان کوهدشتی خریداری شد.

بیرانوند با اشاره به اینکه میانگین تولید گندم در شهرستان ازنا ۶۰ هزار تن است، تصریح کرد: برداشت گندم از مزارع این شهرستان به تازگی آغاز شده است.

وی خاطرشنان کرد: تمام کشاورزانی که گندم خود را تا تاریخ ۱۱ تیرماه به سیلو تحویل داده‌اند پول به حساب آنان واریز شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: همچنین امسال یک هزار و ۲۰۰ تن کلزا از سطح مزارع استان برداشت شده است.

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=13287