کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

5

مردم از فروش عجولانه سهام عدالت بپرهیزند/ نمایندگان جلوی تضییع حقوق سهام‌داران را بگیرند

رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت لرستان با تاکید بر اینکه مردم بهتر است از فروش عجولانه سهام عدالت خود بپرهیزند، گفت: چندین ایراد در بحث فروش و واگذاری سهام عدالت وجود دارد که نمایندگان مجلس باید به این قضایا ورود پیدا کنند

مردم از فروش عجولانه سهام عدالت بپرهیزند/ نمایندگان جلوی تضییع حقوق سهام‌داران را بگیرند

به گزارش کوهنانی نیوز: حسین امینی‌خواه ظهر امروز در نشست با خبرنگاران خبرگزاری‌های لرستان به بحث آزادسازی سهام عدالت اشاره و عنوان کرد: در بحث آزادسازی سهام بنا بر ابلاغیه مقام معظم رهبری در اردیبهشت امسال مردم یکی از دو روش آزادسازی به روش‌های مستقیم و غیرمستقیم را انتخاب کردند.

وی افزود: از دید ما به عنوان کارشناس این حوزه مزایای روش غیرمستقیم هم برای مردم و هم برای محیط عمومی استان و شهرستان بهتر است.

رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت لرستان گفت: از بین یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار نفر سهام‌دار در لرستان ۵۴ درصد افراد روش مستقیم و ۴۶ درصد روش غیرمستقیم را انتخاب کردند.

وی خاطرنشان کرد: هر فرد در ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیر بورسی سهام‌دار است که ارزش سهام در هر دو روش برابر است اما در آینده عملکرد شرکت‌های استانی می‌تواند ارزش‌افزوده بیشتری به افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند به همراه داشته باشد.

این چه مدیریتی است که سهام دار نمی‌تواند سهام خود را مدیریت کند

امینی‌خواه عنوان کرد: یکی از ایرادات شورای عالی بورس این است که فروش ۳۰ درصد سهام روش‌مستقیم بدون داشتن زیرساخت‌های لازم و همچنین آگاه‌سازی مردم این کار صورت گرفت.

وی یادآور شد: افرادی که سهام خود را به خاطر نیاز مالی فروختند کماکان پس از چند ماه هنوز به پول خود نرسیده‌اند و به‌صورت خرد خرد پول خود را می‌گیرند.

نایب رئیس کانون شرکت‌های سهام عدالت کشور تعجیل در فروش سهام از جانب مردم و مسوولان را غیرضروری دانست و گفت: این چه نوع مالکیت مستقیمی است که سهام‌دار نمی‌تواند نوع سهام و زمان فروش آن را انتخاب کند.

وی افزود: هدفی که باید مردم حداکثر منافع را ببرند در فروش این ۳۰ درصد حاصل نشد لذا پیشنهاد ما این است که سهام‌داران در روش‌های مستقیم و غیرمستقیم خودشان انتخاب کنند در چه تاریخی چه سهامی را بفروشند تا بیشترین نفع را ببرند.

امینی‌خواه بیان کرد: از هفته آینده زیرساخت‌های بانک‌ها برای قبول سهام عدالت به عنوان وثیقه کارت‌های اعتباری آماده می‌شود که در این رابطه مردم باید بدانند اجباری در این کار نیست و باید با حوصله داشته و با شنیدن تمام جزئیات در این زمینه تصمیم‌گیری کنند. یکی از انتقاداتی که به شورای عالی بورس دارد است بر تأخیر در انجام این مصوبه است.

وی ادامه داد: شنیده می‌شود این کارت‌ها فقط برای خرید از فروشگاه‌های خاص و کالای خاص قابل استفاده است که این موضوع محاسن کارت‌ها را زیر سؤال می‌برد.

نمایندگان مجلس برای گرفتن حق مردم ورود پیدا کنند

رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت لرستان گفت: یکی دیگر از مواردی که شدیداً به عنوان نماینده سهام‌داران استان لرستان به آن معترض هستیم و از نمایندگان مجلس انتظار داریم در این موضوع ورود پیدا کنند این است که طبق تبصره ۲ ماده ۴ آیین‌نامه اجرایی سهام عدالت دارایی‌های در اختیار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی باید به یک هلدینگ تحویل شود که بابت ۱۳ شرکت غیر بورسی شامل می‌شود و ما اعتراض داریم که چرا درآمد و دارایی که مدیریت سهام عدالت لرستان توانسته کسب کند و بیشتر از برخی استان‌های دیگر است باید به هلدینگ دیگر استان‌ها برود و ما معتقدیم این دارایی نباید به هلدینگی برود که سایر استان‌ها از آن بهره‌مند شوند و در واقع استان لرستان باید از این ظرفیت استفاده کنند.

وی یادآور شد: در بحث تعداد سهام‌دارانی که کارت سهام عدالت دارند ولی مشخصات آن‌ها در سامانه جدید سازمان خصوصی‌سازی وجود ندارد ما به دفاع از این افراد از نمایندگان مجلس می‌خواهیم این موضوع را پیگیری کنند تا به دلیل ایراد نرم‌افزاری حق آن‌ها ضایع نشود.

امینی‌خواه بیان داشت: تعدادی از افراد با توجه به دستور مقام معظم رهبری مشمول دو دهک پایین جامعه بودند تخفیف‌هایی باید برای آن‌ها اعمال می‌شد اما متأسفانه تخفیف ۵۰ درصدی برای آن‌ها در نظر گرفته نشده است و در این زمینه نیز نیاز است که نمایندگان مجلس ورود پیدا کنند.

وی تاکید کرد: از ایرادات دیگر به سازمان خصوصی‌سازی این است که بابت سودهای پرداختی بابت عملکرد سنوات سال‌های ۸۵ و ۸۶ آمده‌اند از اصل سهام کم کرده‌اند که این ایراد دارد.

نایب رئیس کانون شرکت‌های سهام عدالت کشور گفت: مقدمات کار برای افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند در حال انجام است و تا پایان شهریور شرکت‌های سرمایه‌گذاری در کلیه استان‌ها دارد تابلوی بورس می‌شوند تا بتوانند از مزیت‌ها استفاده کنند.

وی در ادامه افزود: هم اکنون سهام یک‌میلیون تومانی به بیش از ۳۸ میلیون تومان و سهام ۵۳۲ هزارتومانی به بیش از ۲۰ میلیون تومان رسیده و سهام ۴۸۰ هزار تومانی به حدود ۱۸ میلیون تومان رسیده است.

امینی‌خواه در پایان تاکید کرد: مردم از فروش غیرضروری سهام خود امتناع کنند در آینده می‌توانند سود بیشتری ببرند.

انتهای پیام

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=13770

برچسب ها