کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

15 رجب 1444 Sunday, 5 February , 2023
5

کاهش تولید، دلیل اصلی گرانی انار

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار کشور خبر داد کاهش تولید، دلیل اصلی گرانی انار رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار کشور گفت: یکی از عوامل اصلی گرانی انار کاهش تولید این میوه است. حسین مهاجران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، بیان کرد: با توجه به هزینه‌های بالای موجود قیمت میوه‌ها مناسب و تنها در […]

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار کشور خبر داد
کاهش تولید، دلیل اصلی گرانی انار
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار کشور گفت: یکی از عوامل اصلی گرانی انار کاهش تولید این میوه است.

حسین مهاجران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، بیان کرد: با توجه به هزینه‌های بالای موجود قیمت میوه‌ها مناسب و تنها در رقم انار افزایش قیمت داریم.

وی با بیان اینکه سرمازدگی سال گذشته به باغات انار باعث کاهش تولید این محصول و به تبع آن افزایش قیمت انار انجامید، خاطرنشان کرد: یک سوم انار کشور از باغات ساوه برداشت می‌شد که سال گذشته دچار سرمازدگی شدند و کشاورزان تمام درختان خودشان را بریدند.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار کشور اظهار کرد: اکنون فصل برداشت انار به پایان رسیده و بیشتر باید سیب و پرتغال مورد استفاده قرار گیرند.

وی با تاکید بر اینکه در هیچ جای دنیا اناری با کیفیت انار ایرانی پیدا نمی‌شود، تصریح کرد: انارهای وارداتی از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند.

مهاجران در ادامه از فعالیت حدود ۸ هزار واحد عرضه میوه و تره‌بار در کشور خبر داد.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار کشور اضافه کرد: اگر سرما و برف به باغات پرتغال آسیب نزند کمبودی برای تامین میوه شب عید نخواهیم داشت و همچنین سیب به اندازه کافی برای این ایام در سردخانه‌ها دپو شده است.

کاهش تولید، دلیل اصلی گرانی انار
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=4109