کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

7

جزئیات پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم از امروز/ سقف خرید هر کد ملی ۵میلیون تومان

رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی جزئیات مربوط به پذیره‌نویسی واحدهای صندوق پالایش یکم را تشریح کرد.

جزئیات پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم از امروز/سقف خرید هر کد ملی 5 میلیون تومان

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری کوهنانی نیوز علیرضا صالح گفت: پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم که شامل باقی‌مانده سهام دولت در پالایشگاههای تهران، بندرعباس، اصفهان و تبریز است، از امروز (۵ شهریور) با تخفیف ۲۰درصدی آغاز خواهد شد.
رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی افزود: بر این اساس از بامداد چهارشنبه کلیه آحاد مردم بدون هیچ محدودیت سنی می‌توانند واحدهای این صندوق را از طریق درگاه بانکی به‌صورت غیرحضوری و کارگزاریها به‌صورت حضوری خرید کنند.
وی اضافه کرد: شهروندان برای خرید واحدهای این صندوق تنها نیاز به کد ملی دارند و افرادی که کد معاملاتی دارند نیز از طریق کارگزاریها می‌توانند اقدام به خرید واحدهای صندوق پالایشی یکم کنند.
صالح ادامه داد: مدت زمان پذیره‌نویسی واحدهای صندوق پالایشی یکم که با نماد پالایش انجام می‌شود به‌مدت دو هفته یعنی تا پایان ۱۹ شهریور خواهد بود و بر این اساس زمان مناسب و کافی برای پذیره‌نویسی این واحدها در نظر گرفته شده است.
وی گفت: سقف خرید این واحدها ۵ میلیون تومان است و افرادی که قبلاً واحدهای دارا یکم را به‌میزان ۲ میلیون تومان خرید کرده‌اند، برای این واحدها می‌توانند تا سقف ۳ میلیون تومان خرید انجام دهند.
رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به این که برای این واحدها تحفیف ۲۰درصدی در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: مبنای قیمت سهام موجود در این صندوق قیمت پایانی سهام این ۴ پالایشگاه در پایان معاملات سه‌شنبه با درنظر گرفتن تخفیف ۲۰درصدی است.
لازم به ذکر است پیش از این وزیر امور اقتصادی و دارایی وعده داده بود پذیره‌نویسی واحدهای صندوق پالایش یکم از اولین چهارشنبه شهریور ماه انجام خواهد شد.

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=13907

برچسب ها