کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

2

احداث ۸۳۰ واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده کوهدشت؛ نوسازی واحدهای تخریب‌شده پایان یافت

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کوهدشت از اتمام نوسازی و بازسازی واحدهای مسکونی تخریب‌شده بر اثر سیل در این شهرستان خبر داد و گفت: ۸۳۰ واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده کوهدشت احداث شد.
احداث 830 واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده کوهدشت؛ نوسازی واحدهای تخریب‌شده پایان یافت

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز :حسن قربانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حوزه‌های عمران روستایی، ساخت‌وساز، مسکن شهری و صدور اسناد مالکیت مشغول به فعالیت بوده و عمده‌ترین فعالیت این نهاد مربوط به بخش مسکن روستاییان است.

وی افزود: در سال ۱۳۹۸ با وقوع سیل در کوهدشت روبه‌رو بودیم و همین مسئله نیز باعث شد تا اقدامات بنیاد مسکن بر روی بازسازی واحدهای مسکونی تخریب‌شده در این شهرستان متمرکز شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کوهدشت با بیان اینکه در سال گذشته ۸۳۰ واحد مسکونی در این شهرستان بر اثر وقوع سیل تخریب و دچار خسارت شده ‌است، عنوان کرد: بیشترین واحدهای مسکونی تخریب‌شده مربوط به بخش مرکزی با ۳۴۷ واحد تخریبی بوده ‌است.

وی بیان کرد: در بخش طرهان ۲۳۵ واحد مسکونی، در بخش کوهنانی ۲۰۶ واحد مسکونی و در بخش درب‌ گنبد نیز ۳۸ واحد مسکونی در سال گذشته بر اثر وقوع سیل تخریب شده ‌است.

قربانی با اشاره به اتمام نوسازی و بازسازی واحدهای تخریب‌شده از سیل در کوهدشت گفت: ۴۰ میلیون تومان وام چهار درصد با بازپرداخت ۱۲ ساله و ۲۱ میلیون تومان وام بلاعوض نیز به هر واحد مسکونی تخریب‌شده تعلق گرفته ‌است.

 رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کوهدشت خاطرنشان کرد: ۱۶۰ کیسه سیمان به‌صورت رایگان از محل اعتبارات حساب ۱۰۰ امام(ره) بین هر واحد مسکونی تخریب‌شده از سیل در این شهرستان توزیع شده‌ است.

قربانی با بیان اینکه ۱۵ میلیون تومان وام معیشتی با سود چهار درصد به واحدهای شهری و روستایی کوهدشت پرداخت شده است، اظهار داشت: در سیل سال گذشته ۳۵ واحد مسکونی شهری نیز دچار خسارت شد که به هر واحد مسکونی ۵۰ میلیون تومان وام چهار درصد و ۱۶۰ کیسه سیمان رایگان تعلق گرفته ‌است.

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=14132

برچسب ها