کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
3

فرماندار کوهدشت خبر داد ۴۰ هزار تن چغندر کوهدشت در معرض نابودی

فرماندار شهرستان کوهدشت گفت: بالغ بر ۴۰ هزار تن چغندر در معرض نابودی است. به گزارش کوهنانی نیوز به نقل از  خبرگزاری فارس از کوهدشت، نورمحمد فردی‌بیرانوند در جلسه بررسی مسائل و مشکلات چغندرکاران این شهرستان گفت: تمام هم و غم دولت رفع مشکلات و معضلات کشاورزان است. فردی‌بیرانوند عنوان داشت: کارخانه‌های قند بروجرد و اصفهان […]

فرماندار شهرستان کوهدشت گفت: بالغ بر ۴۰ هزار تن چغندر در معرض نابودی است.

به گزارش کوهنانی نیوز به نقل از  خبرگزاری فارس از کوهدشت، نورمحمد فردی‌بیرانوند در جلسه بررسی مسائل و مشکلات چغندرکاران این شهرستان گفت: تمام هم و غم دولت رفع مشکلات و معضلات کشاورزان است.

فردی‌بیرانوند عنوان داشت: کارخانه‌های قند بروجرد و اصفهان موظف هستند چغندر کشاورزانی که با آنها قرارداد دارند را سریعاً تحویل بگیرند.

فرماندار کوهدشت بیان‌کرد:بالغ بر ۴۰ هزار تن چغندر با ارزش ریالی بیش از ۲۰ میلیارد تومان در کوهدشت که آماده تحویل به کارخانجات چغندر قند،در معرض نابودی است.

وی خاطرنشان کرد:علاوه بر اصفهان و بروجرد، دنبال حل کردن مشکل چغندر کاران کوهدشت از طریق کارخانه قند استان خوزستان نیز هستیم.

فردی‌بیرانوند در پایان گفت: ما پشتیبان کشاورزان هستیم، دنبال حل مشکلات شما هستیم و اجازه نمی‌دهیم حقی از کسی ضایع شود.

شایان ذکر است چغندر کاران کوهدشتی با وجود قراردادی که با کارخانه‌داران بروجرد و اصفهان بسته‌اند، این کارخانه‌ها از تحویل گرفتن چغندر کشاورزان امتناع کرده‌اند، در این بین برخی از کشاورزان نیز با توجه به فرا رسیدن فصل سرما محصولات خود را به استان‌های دیگر برده و با متحمل شدن کرایه حمل بار محصولات خود را با نرخ کمتری می‌فروشند و برخی نیز چغندرهای خود را تلنبار نموده و به حال خود رها کرده‌اند.

 انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=4087