کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

4

جلسات شورای فرهنگ عمومی بستر ساز ارتقاء فرهنگی در جامعه است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رومشگان در پایان خاطرنشان ساخت: موضوعی که باید به آن توجه لازم صورت گیرد، بحث توجه به مباحث قرآنی است و همه مسئولان فرهنگی و دینی باید نسبت به این موضوع حساسیت نشان داده و برای رسیدن به این اهداف ما را یاری دهند.

وی همچنین یا آور شد :  هدف و تلاش ما این است که مسئولان استانی نسبت به مسائل فرهنگی شهرستان رومشکان به ویژه فرهنگ دینی توجه بسیار ویژه‌ای داشته باشند

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز : شهرستان رومشکان، سرپرست این اداره در دیدار با نماینده ولی فقیه در شهرستان رومشکان با ابراز خرسندی از این دیدار گفت: انتظار ما حمایت نماینده ولی فقیه در شهرستان برای پررنگ تر شدن فعالیت های فرهنگی، دینی، ادبی و هنری است چرا که همه ما سربازان مخلص جبهه فرهنگ در برابر حملات و شبیخون های فرهنگی گسترده و ناجوانمردانه دشمن هستیم.

کیانوش سوری افزود: بر این باوریم که برگزاری مستمر شورای فرهنگ عمومی در شهرستان بسترساز ارتقاء فعالیت‌های فرهنگی در جامعه است و امیدواریم جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان پس از سپری شدن بحران کرونا برگزار و به فعالیت های خود در این عرصه با قوت ادامه دهد.

وی همچنین یا آور شد :  هدف و تلاش ما این است که مسئولان استانی نسبت به مسائل فرهنگی شهرستان رومشکان به ویژه فرهنگ دینی توجه بسیار ویژه‌ای داشته باشند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رومشگان در پایان خاطرنشان ساخت: موضوعی که باید به آن توجه لازم صورت گیرد، بحث توجه به مباحث قرآنی است و همه مسئولان فرهنگی و دینی باید نسبت به این موضوع حساسیت نشان داده و برای رسیدن به این اهداف ما را یاری دهند.
حجت الاسلام والمسلمین مهدی فاطمی نیا نیز در این دیدار با اشاره به اینکه کشور ما کشوری اسلامی است گفت: انتظار مردم از دستگاه های همچون فرهنگ و ارشاد اسلامی تحقق فرهنگ اسلامی و حرکت در این راستا است.

امام جمعه رومشگان تصریح کرد: انتظاری که از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میرود تقویت فرهنگ های برآمده از دین اسلام است و خوشبختانه شهرستان رومشکان دارای ظرفیت های فرهنگی و هنری خوبی در سطح استان و حتی کشور بوده و باید این ظرفیت ها ساماندهی و استفاده شود.

حجت الاسلام فاطمی نیا افزود: یکی از ابعادی که باعث شکوفایی انسان میشود مساله هنر است که با تقویت جنبه های ایرانی اسلامی آن خواهیم توانست از ورود و استیلای فرهنگ های بیگانه و وارداتی جلوگیری کنیم.

وی همچنین ابراز داشت: شورای فرهنگ عمومی میتواند ظرفیت بسیار خوبی برای ارائه مسائل فرهنگی و تقویت آن باشد و میتوان از ظرفیت اعضای این شورا بهره ببرد، آنچه در شورای فرهنگ عمومی طی امسال مد نظر داریم، تحقق شعار حقوق شهروندی و احیا آن است و این مسئله یکی از مهمترین مسائل اجتماعی است که متاسفانه در این حوزه ضعیف عمل شده و گاهاً قانون گریزی های مشاهده میشود.

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=14764

برچسب ها