کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

2

اجرای طرح سردار شهید قاسم سلیمانی در لرستان ده هزار و ۳۳۶ خانوار را شامل شده است

پنجاهمین جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به ریاست دکتر روحانی رئیس‌جمهور و با حضور استانداران سراسر کشور در خصوص آخرین وضعیت بیماری برگزار شد.

کوهنانی نیوز معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا از تصویب طرح منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ شب تا ۴ بامداد در مناطق مختلف کشور در وضعیت زرد خبر داد.

دکتر ثمینی تصریح کرد: این محدودیت ها به تشخیص استانداران سراسر کشور اعمال خواهد شد و با توجه به زیرساخت های آماده ای که در استان لرستان داریم این موضوع شامل شهرستان‌های خرم‌آباد و بروجرد خواهد شد و در صورت فراهم شدن شرایط، منع تردد شبانه در سایر شهرهای استان اعمال خواهد شد.

معاون استاندار ضمن تقدیر از اقشار مختلف و مردم خوب لرستان که با رعایت محدودیت ها موجب کاهش مراجعین به مراکز درمانی ،کم شدن تعداد بستری ها و پایین آمدن آمار مرگ و میر را فراهم آورده اند اظهار داشت:
در این زمینه عواملی از جمله اجرای طرح سردار شهید قاسم سلیمانی موثر بوده که در این طرح تمرکز بر بحث پیشگیری از کروناست و شامل سه فاز اصلی مراقبت، حمایت و نظارت است که با همکاری و هماهنگی مرکز بهداشت ، علوم پزشکی،سازمان بسیج و هلال احمر انجام پذیرفته است.

وی تصریح کرد : در این طرح بیماریابی و کمک رسانی به خانواده های بی بضاعت در پیشگیری و ابتلا نقش موثری داشته است که در لرستان ده هزار و ۳۳۶ خانوار را شامل شده است.
دکتر ثمینی خاطرنشان کرد با اجرای این طرح و با همکاری چشمگیر مردم ۵۴ درصد در زمینه ابتلاء به بیماری ، ۵۶ درصد در زمینه بستری و ۲۲ درصد در زمینه مرگ و میر کاهش آمار داشته ایم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اعلام وضعیت بیماری در لرستان گفت :
وضعیت مرکز استان نارنجی و سایر شهرستانها زرد است و این موضوع به معنای شرایط عادی نیست و مردم باید مراقب باشند و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از شیوع مجدد بیماری جلوگیری شود.

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=16260

برچسب ها