کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
3

حوزه علمیه خواهران در شهر کوهنانی ایجاد می شود

مدیر حوزه علمیه خواهران لرستان: توسعه زیرساخت های حوزوی نیاز امروز جامعه است مدیر حوزه علمیه خواهران استان لرستان تصریح کرد: تقویت زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری حوزه های علمیه راهکاری مهم برای عملیاتی سازی اهداف دینی و انقلابی و تربیت مبلغانی با توان علمی بالا است. به گزارش کوهنانی نیوز به نقل […]

حجت الاسلام سید علی موسوی

مدیر حوزه علمیه خواهران لرستان:
توسعه زیرساخت های حوزوی نیاز امروز جامعه است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان لرستان تصریح کرد: تقویت زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری حوزه های علمیه راهکاری مهم برای عملیاتی سازی اهداف دینی و انقلابی و تربیت مبلغانی با توان علمی بالا است.

به گزارش کوهنانی نیوز به نقل از  خبرگزاری «حوزه» از خرم آباد حجت الاسلام سید علی موسوی، ظهر امروز در جلسه ارزیابی و هم اندیشی با موضوع بررسی مسائل حوزه علمیه خواهران لرستان، با اشاره به رسالت سنگین حوزه های علمیه در  تعمیق و گسترش معارف دینی در جامعه، گفت: مبلغان باید علاوه بر تبلیغ اموزه های دینی، با برنامه ریزی منسجم و هدفمند در راستای مقابله با جنگ نرم دشمن رسالت خود را انجام دهند .

وی با اشاره به اینکه اخلاص و  دلسوزی در عرصه تبلیغ از جمله مولفه های اثرگذار است، خاطر نشان کرد: حوزویان باید با تهذیب نفس و تسلط بر دانش روز، پاسخگوی شبهات آحاد جامعه به ویژه نسل جوان باشند .

مدیر حوزه علمیه خواهران استان لرستان در ادامه با اشاره به اینکه تقویت زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری حوزه های علمیه راهکاری مهم برای عملیاتی سازی اهداف دینی و انقلابی و تربیت مبلغانی با توان علمی بالا است، گفت: با گسترش و توسعه فضاهای آموزشی حوزه و همچنین بروز رسانی تجهیزات این اماکن شاهد رونق فعالیت های علمی، تبلیغی و پژوهشی در بین طلاب خواهیم بود.

حجت الاسلام موسوی همچنین با اشاره به آمار بالای شرکت کنندگان حوزه خواهران در جشنواره علامه حلی و همچنین مسابقات رشد و جشنواره بانوی کرامت، گفت: امید می رود با فراهم سازی زیرساخت های پژوهشی از جمله احداث و تجهیز کتابخانه های مدارس علمیه بتوانیم از طرح های پژوهشی طلاب خواهر لرستانی حمایت نماییم . 

وی در ادامه با ارائه گزارشی از وضعیت حوزه علمیه خواهران استان لرستان، با اشاره به طرح های عمرانی در دست ساخت حوزه استان، بیان داشت: مدرسه خواهران زینبیه خرم آباد هم اکنون در حال ساخت  است و با احداث ساختمان این مدرسه طلاب سطح ۳ رشته تفسیر و علوم قرآنی می توانند در فضای فیزیکی مطلوب، از امکانات آموزشی بهره مند شوند .

مدیر حوزه علمیه خواهران استان لرستان ادامه داد: ساختمان مدرسه خواهران شهرستان نورآباد نیز در حال احداث است و تملک زمین جهت ساخت مدرسه  کوهدشت هم انجام شده و بزودی  عملیات ساختمانی آن آغاز خواهد شد.

حجت الاسلام موسوی همچنبن با اشاره به درخواست احداث ساخت مدارس علمیه در شهرهای کوهنانی و بیرانشهر استان لرستان نیز گفت: امید می رود با همت خیران و پیگیری های لازم در آینده نیز این شهرها از مدارس علمیه خواهران بهره مند شوند و علاقمندان بتوانند به تحصیل علوم حوزوی بپردازند .

حوزه علمیه خواهران در شهر کوهنانی ایجاد می شود
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=2527