کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

3

کاهش آلودگی هوا با صرفه جویی در مصرف سوخت

نشست ویژه مدیریت مصرف سوخت زمستانی با حضور وزیران کشور، نفت، نیرو، استانداران و مدیران شرکت های گاز و پخش فراورده های نفتی استانهای سراسر کشور بصورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

کوهنانی نیوز ؛ ،دکتر خادمی در این جلسه اظهار داشت:
یکی از مسائلی که این روزها خیلی مطرح شده افزایش مصرف گاز و کاهش فشار آن است که در برخی از نقاط کشور ایجاد شده و آلودگی شدیدی در کلان شهرها ایجاد شده است که متناسب با این وضعیت امروز جلسه‌ ویدئوکنفرانسی با حضور وزرای کشور، نیرو و نفت تشکیل شد و هر دو موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار لرستان با بیان اینکه مصرف بالای سوخت ، افت فشار و آلودگی هوا با هم ارتباط دارند، گفت: امسال میزان مصرف سوخت نسبت به سال‌های قبل افزایش یافته و مصرف بالای سوخت های فسیلی معادل با آلودگی هواست که بیشترین مصرف مربوط به بخش خانگی است.

وی افزود: در این جلسه تاکید شد؛آگاهی عمومی و بحث های تبلیغاتی در این زمینه بیشتر انجام شود تا مردم بدانند اگر مصرف به این شکل ادامه یابد ممکن است با قطعی گاز و خاموشی برق در برخی از شهرها مواجه شوند.

استاندار افزود: در این جلسه مصوب شد که کمیته هایی در استان‌ها تشکیل شود تا با اعمال نظارت،مشترکین پرمصرف و اداراتی که رعایت نمی کنند انشعاب آنها قطع شود.
دکتر خادمی گفت: در استان لرستان نیز کمیته مذکور تحت نظر معاون عمرانی تشکیل خواهد شد و بر این موضوع نظارت خواهد کرد.

استاندار لرستان با دعوت از مردم به صرفه جویی و کاهش مصرف سوخت گفت: چون ما در ابتدای خط هستیم و صنایع بزرگ و یا نیروگاه های زیادی در استان وجود ندارد مشکلی از نظر افت فشار گاز و آلودگی هوا نداریم اما چون این شبکه در کل کشور به هم وصل است اگر در کشور مشکلی به وجود بیاید طبیعتاً ما هم متاثر خواهیم شد.

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=16371

برچسب ها