کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

1

‍ اهدا هنرکارت های هنرمندان رومشکانی به رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رومشکان

رومشکان از معدود شهرستان های تازه تاسیس در سطح کشور است که دارای شناسنامه فرهنگی هنری است و هنرمندان و فعالان فرهنگی هنری رومشكان بايد در سطح كشور معرفی گردند.

به گزارش کوهنانی نیوز ، رومشکان ظهر روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه سال جاری هنر کارت های هنرمندان رومشکانی توسط دکتر فرید رحتمی معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تحویل رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رومشکان شد.

بر اساس این گزارش فرید رحمتی معاون هنری ضمن تشکر از کیانوش سوری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رومشکان بخاطر پیگیری مستمر امور فرهنگی هنری شهرستان، از حمایت های مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تقدیر نمود.

در ادامه رحتمی تصریح کرد: رومشکان از معدود شهرستان های تازه تاسیس در سطح کشور است که دارای شناسنامه فرهنگی هنری است و هنرمندان و فعالان فرهنگی هنری رومشکان باید در سطح کشور معرفی گردند.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان همچنین افزود؛ امیدواریم با برنامه ریزی های مدون و دقیق و همچنین همت هنرمندان رومشکانی و همکاری معاونت هنری این اداره کل، در آینده بتوانیم تعداد بیشتری از هنرمندان این شهرستان را به عضویت صندوق هنر درآیند.

رحمتی یادآور شد هدف مهم در شکل گرفتن هنرکارت ها ور استان لرستان بر اساس درخواست هنرمندان برای داشتن یک کارت شناسایی معتبر در جامعه در جهت شناسایی حقوقی و اداری آن‌ها بوده که همواره این دغدغه وجود داشته است که اهالی فرهنگ و هنر می‌بایست برای اثبات هنرمند بودنشان، دائم در حال استعلام گرفتن از مراجع ذیربط باشند.

در ادامه این جلسه کیانوش سوری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رومشکان ضمن تقدیر از حمایت های مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و معاونت هنری این اداره کل در خصوص نگاه ویژه شان به فرهنگ و هنر شهرستان رومشکان و همچنین پیگیری هنرکارت هنرمندان این شهرستان گفت: هنرمندان رومشکانی از بهترین و کم توقع ترین شخصیت های فرهنگی و هنری در سطح جامعه هستند که از مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظاراتی دارند و ما باید در برآورده کردن این انتظارات تمام تلاش خود را بکار بگیریم.

لازم به توضیح است «هنر کارت» یک کارت شناسایی اختصاصیِ اعتباری از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اهالی فرهنگ و هنر در انجام امور بانکی و دریافت تسهیلات ویژه در چارچوب فعالیت‌های صندوق اعتباری هنر است.

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=17272

برچسب ها