کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

3

لرستان در وضعیت زرد کرونا

استاندار لرستان: با توجه به همسایگی با استان خوزستان احتمال ورود ویروس جهش یافته موسوم به کرونای انگلیسی به لرستان زیاد است .

کوهنانی نیوز ، جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست دکتر روحانی و با حضور استانداران سراسر کشور برگزار شد .

استاندار لرستان گفت: روند بیماری در استان تا حد زیادی کنترل شده ولی به دلیل همسایگی با استان خوزستان و رشد بی سابقه کرونا در این استان، احتمال ورود ویروس جهش یافته موسوم به کرونای انگلیسی به لرستان زیاد است .

دکتر خادمی اظهار داشت: با در نظر گرفتن ارتباط وسیعی که بین لرستان و خوزستان وجود دارد، مسئولین و مردم نسبت به کنترل ورود و خروج ها به این استان توجه ویژه داشته باشند .

وی با اشاره به نقش مهم مردم در انجام اقدامات پیشگیرانه، افزود : هم استانی ها در صورت امکان از تردد به سمت خوزستان تا اطلاع ثانوی اجتناب کنند .

رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا ادامه داد: مردم در صورت مشاهده موارد مشکوک به ویروس کرونای انگلیسی با مراجعه به مراکز درمانی و اطلاع رسانی به موقع نسبت به انجام تست از خود و اطرافیان اقدام کنند زیرا بهترین روش برای مقابله با این ویروس اقدام سریع برای پیشگیری از انتشار گسترده بیماری است .

دکتر خادمی با تأکید بر اهمیت همکاری مردم در بحث مقابله با کرونا، گفت: متأسفانه تعدادی از شهرهای استان با تغییر وضعیت آبی به رنگ زرد تبدیل شده اند که اکنون می توان لرستان را در وضعیت زرد کرونا اعلام کرد .

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=17429

برچسب ها