کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

15 رجب 1444 Sunday, 5 February , 2023
6

زندانیان تا سقف ۲ میلیون تومان بدهی در خرم‌آباد آزاد می‌شوند

مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده‌های زندانیان خرم‌آباد گفت: زندانیان تا سقف ۲ میلیون تومان بدهی با کمک یک خیر و پیگیری دادستان در خرم‌آباد آزاد می‌شوند. ابراهیم علی پور  ظهر امروز در مراسم روز نسیم مهر( روز حمایت از خانواده زندانیان) که در هتل حامی  شهر خرم‌آباد برگزار به اقدامات حمایتی انجمن حمایت از خانواده‌های […]

مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده‌های زندانیان خرم‌آباد گفت: زندانیان تا سقف ۲ میلیون تومان بدهی با کمک یک خیر و پیگیری دادستان در خرم‌آباد آزاد می‌شوند.

ابراهیم علی پور  ظهر امروز در مراسم روز نسیم مهر( روز حمایت از خانواده زندانیان) که در هتل حامی  شهر خرم‌آباد برگزار به اقدامات حمایتی انجمن حمایت از خانواده‌های زندانیان در سال ۹۵ اشاره کرد و اظهار داشت: سال گذشته ۴۱۸ پرونده برای حمایت از خانواده زندانیان تشکیل شد.

وی ارائه  ویزیت رایگان به خانواده زندانیان، فراهم کردن ملاقات خانواده‌ها با زندانیان، توزیع کارت هدیه به خانواده زندانیان و توزیع سبد کالا را ازجمله اقدامات انجام‌شده در سال گذشته برشمرد و افزود: با کمک یک خیر و پیگیری‌هایی دادستان اقداماتی در حال انجام است تا زندانیانی که تا سقف دو میلیون تومان بدهی داشته باشند، بدهی آن‌ها پرداخت و آزاد شوند.

سعید رازانی دادستان خرم‌آباد نیز در این مراسم اظهار داشت: پدیده‌های اجتماعی مشکلات و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و در بحث مبارزه با جرائم نیز هر جامعه‌ای برای صیانت باید اقداماتی انجام دهد.

وی به لزوم حفاظت و حراست از جامعه تأکید کرد و افزود: همواره در طول تاریخ با افرادی که قانون را رعایت نمی‌کرده‌اند با عکس‌العمل‌های متفاوتی با آنها برخورد شده است اما زندان به‌عنوان یک مجازات ثابت همواره وجود داشته تا افراد مجرم را از جامعه دور کنند.

دادستان خرم‌آباد زندانی کردن مجرمان را از شدیدترین مجازات‌ها برشمرد و عنوان کرد: افرادی که در امنیت و نظم جامعه خلل ایجاد می‌کنند باید مجازات زندان را تحمل کنند هم‌اکنون نیز تعداد زیادی دارای جرائم شدید در زندان هستند.

وی بیان کرد: ازآنجاکه مجازات زندانیان یک سری مشکلات به دنبال دارد جامعه باید از آن‌ها حمایت کند پس باید گفت از یک‌سو باید نظم و امنیت را در جامعه برقرار کرد و از سوی دیگر باید مشکلات خانواده‌های زندانیان را برطرف کرد.

رازانی گفت: وقتی زندانی از جامعه دور می‌شود به‌تبع آن مشکلاتی برای خانواده‌ها به وجود می‌آید که با کمک نهادهای حمایتی، خیران و مردم از خانواده‌های زندانیان حمایت کنند می‌توان بخشی از این مشکلات را کاهش داد.

وی با تأکید بر پیشگیری از وقوع جرائم در بین افراد جامعه تصریح کرد: خانواده‌ها و آحاد مردم باید فرزندان و اعضای خانواده خود را راهنمایی و ارشاد کنند تا زمینه وقوع جرم در جامعه فراهم نشود چراکه ارتکاب جرم ممکن است نتایج وخیمی به دنبال داشته باشد./تسنیم

زندانیان تا سقف ۲ میلیون تومان بدهی در خرم‌آباد آزاد می‌شوند
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=1752