کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
3

قطع درختان بلوط در منطقه کرکی پلدخترعاملان ان دستگیر شدند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان گفت: عاملان قطع درختان بلوط در منطقه کرکی پلدختر دستگیر و با تشکیل پرونده به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

قطع درختان بلوط در منطقه کرکی پلدختر؛ عاملان دستگیر شدند

، به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز: شیرزاد نجفی عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان از دستگیری قطع کنندگان درختان بلوط در منطقه کرکی شهرستان پلدختر خبر داد و اظهارداشت: پس از اطلاع گزارش‌های مردمی مبنی بر قطع درختان بلوط در منطقه کرکی پلدختر نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهرستان بالافاصله به این منطقه اعزام شدند و مشاهده کردند که افراد سودجو با استفاده از اره برقی مشغول قطع درختان جنگلی هستند.

  •  وی افزود: افراد متخلف و سودجو با مشاهده ماموران منابع طبیعی به کوه‌های اطراف فرار کردند اما نیروهای منابع طبیعی توانستند متخلفان را دستگیر و آلات و ادوات آنها از جمله یک دستگاه نیسان پر از درخت قطع شده، اره برقی و تبر را توقیف و با تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی دهند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با متخلفان و قاچاقچیان چوب هشدار داد و گفت: با سودجویان و کسانی که با قطع درختان اقدام به تخریب عرصه‌های جنگلی می‌کنند قاطعانه برخورد قانونی می‌شود.

وی با بیان اینکه حفاظت از منابع طبیعی وظیفه همگان است تصریح کرد: شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع  به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی و رسیدگی به گزارش‌های مردمی در زمینه هرگونه تخلف در عرصه‌های ملی است.

قطع درختان بلوط در منطقه کرکی پلدخترعاملان ان  دستگیر شدند
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=5864