کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

5

نقش ویژه هنرمندان لرستان در احیاء مکتب مقاومت، ایثار و شهادت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، گفت: هنر می‌تواند در انتقال تجربیات و ارزش‌های انقلاب اسلامی نقش ویژه‌ای داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز، به نقل از خبرگزاری ایسنا ،احمدحسین فتایی، در ویژه برنامه «مشق شیدایی» همزمان با هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: هنرمندان لرستان چه در دوران دفاع مقدس با خلق آثار ماندگاری همچون تصنیف «دایه دایه، وقت جنگه» و چه پس از آن، نقش ویژه‌ای در احیاء مکتب مقاومت، ایثار و شهادت و آرمان‌های انقلاب اسلامی و شهدا داشته‌اند.

وی افزود: در مقطع کنونی که رهبر معظم انقلاب در قالب بیانیه گام دوم بر انتقال ارزش‌ها و تجربیات گران‌بهای چهل ساله اول انقلاب به نسل‌های نوجوان و جوان تأکید دارند، چه ظرفیتی بهتر از هنر می‌تواند برای تحقق این نقشه راه و انتقال ارزش‌ها و آرمان‌ها به کار گرفته شود!؟

فتایی با اشاره به شهادت نوجوان شهید «علی لندی» و تقارن آن با هفته دفاع مقدس و اربعین حسینی، گفت: این اتفاق نشان داد که مکتب امام حسین(ع) و فرهنگ ایثار و شهادت همچنان در این کشور جاری و ساری است و مردم ایران این فرهنگ غنی و والا را به خوبی درک کرده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان بیان کرد: ما دین‌مان را به شهدا به خوبی ادا نکرده‌ایم و اجرای اینگونه برنامه‌ها و همچنین تلاش در جهت برگزاری موفق کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید استان در سال آینده، می‌تواند ادای دینی به شهیدان هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حریم حرم و سلامت باشد.

وی ضمن تقدیر از تلاش‌های جامعه سلامت استان در راستای مقابله با ویروس منحوس کرونا، گفت: یکی‌از مهم‌ترین وظایف ما در این روزهای سخت، رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های کرونایی است که می‌تواند پاسخی به از خودگذشتگی و ایثار جامعه سلامت استان باشد

انتهای پیام/

منبع خبرگزاری ایسنا

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=20202

برچسب ها