کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

15 رجب 1444 Sunday, 5 February , 2023
3

غیرت لری جواب داد؛ طلای جهان برای ورزشکار لرستانی

ورزشکار لرستانی در دسته ۱۰۵ کیلوگرم توانست دو مدال طلای حرکت دوضرب و مجموع را از آن خود کند، این در حالی بود که کادر فنی قبل از آغاز مسابقات جهانی جوانان جهان در ژاپن این وزنه‌بردار را از دسته ۹۴ به ۱۰۵ کیلوگرم انتقال داده بودند. به گزارش کوهنانی نیوز به نقل از  پایگاه […]

ورزشکار لرستانی در دسته ۱۰۵ کیلوگرم توانست دو مدال طلای حرکت دوضرب و مجموع را از آن خود کند، این در حالی بود که کادر فنی قبل از آغاز مسابقات جهانی جوانان جهان در ژاپن این وزنه‌بردار را از دسته ۹۴ به ۱۰۵ کیلوگرم انتقال داده بودند.
به گزارش کوهنانی نیوز به نقل از  پایگاه خبری یافته، هفتمین روز از رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان، رضا بیرالوند ملی‌پوش اهل بروجرد تیم جوانان کشورمان، در رقابت دسته ۱۰۵ کیلوگرم از ساعت ۱۳ به‌وقت تهران در سالن ورزشی “اوتاسیتی” مجموعه “جنرال جیمنازیوم” با ۱۰ وزنه‌بردار در گروهA به رقابت پرداخت و در نهایت با مجموع ۳۶۹کیلوگرم به یک مدال نقره و دو نشان طلا دست پیدا کرد.
در حالی بیرالوند در حرکت یکضرب با مهار وزنه ۱۶۳ کیلوگرم به مدال نقره رسید بود که در حرکت دوضرب وزنه‌های ۲۰۱ و ۲۰۶ را به ثبت رساند که در حرکت دوضرب و مجموع دو مدال طلا را به دست آورد. این نخستین مدال طلای کشورمان در این رقابت‌های بود که با تدبیر و درایت محمد حسین برخواه و اکبر خورشدی فر کادر فنی تیم ملی جوانان حاصل شد.
قابل ذکر است؛ قبل از آغاز این مسابقات بیرالوند توسط کادر فنی از دسته ۹۴ کیلوگرم به دسته ۱۰۵ کیلوگرم انتقال داده شده بود.
این ورزشکار لرستانی در مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری جوانان سال ۲۰۱۶ آسیا و در دسته ۹۴ کیلوگرم حرکت یک‌ضرب وزنه ۱۵۸ کیلوگرم، حرکت دوضرب وزنه ۲۰۷ کیلوگرمی را مهار کرد و با مجموع ۳۶۵ کیلوگرم دو مدال طلا و یک مدال نقره به دست آورده بود. وی در مسابقات قهرمانی جوانان سال ۲۰۱۶ جهان به میزبانی تفلیس گرجستان، در حرکت یک‌ضرب ۱۶۱ کیلوگرم، در حرکت دوضرب ۲۰۱ کیلوگرم و در مجموع ۳۶۲ کیلوگرم به سه مدال برنز دست یافته بود. در مسابقات قهرمانی بزرگ‌سالان سال ۲۰۱۶ آسیا به میزبانی تاشکند ازبکستان، در وزن ۹۴ کیلوگرم نیز در حرکت یک‌ضرب ۱۶۵ کیلوگرم، در حرکت دوضرب وزنه ۱۹۰ کیلوگرم و در مجموع با ۳۵۵ کیلوگرم در جایگاه پنجم قرار گرفته بود.
عملکرد سه وزنه‌بردار برتر دسته ۱۰۵ کیلوگرم:
یک‌ضرب:
۱-ختسوریانی (گرجستان): ۱۷۳ کیلوگرم
۲- رضا بیرالوند (ایران):۱۶۳ کیلوگرم
۳-تاکایوکی (ژاپن):۱۶۳ کیلوگرم
دوضرب:
۱- رضا بیرالوند (ایران): ۲۰۶ کیلوگرم
۲- گارسپاریان (ارمنستان):۲۰۵ کیلوگرم
۳- توآری (الجزایر):۲۰۱ کیلوگرم
مجموع:
۱- رضا بیرالوند (ایران):۳۶۹ کیلوگرم
۲- ختسوریانی (گرجستان): ۳۶۸ کیلوگرم
۳- گارسپاریان (ارمنستان):۳۶۵ کیلوگرم

غیرت لری جواب داد؛ طلای جهان برای ورزشکار لرستانی
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=2096