کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

0
ثبت احوال لرستان

آمار ازدواج و طلاق در لرستان؛ بیشترین ازدواج در کوهدشت و دلفان و بیشترین طلاق‌ در بروجرد و خرم آباد

سال گذشته بیشترین موالید ثبت‌شده لرستان در رومشکان، دلفان و خرم‌آباد بوده و الیگودرز، ازنا و چگنی به لحاظ میانگین استانی ضعیف هستند.

مدیرکل ثبت احوال لرستان گفت: میانگین ثبت واقعه ازدواج در استان بیشتر از متوسط کشور است و اکنون در رتبه هشتم استان های کشور قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا ، فریبرز امیری پریان به رسانه ها اعلام کرد: میزان ثبت ازدواج در استان به ازای هر یکهزار نفر جمعیت هشت مورد و در کشور ۶.۹ مورد است.

وی اظهار داشت: بیشترین ازدواج در شهرستان‌های کوهدشت، دلفان و دورود و کمترین ازدواج در سلسله و پلدختر ثبت شده است.

امیری پریان با بیان اینکه نرخ طلاق لرستان در سال گذشته ۲.۴ به ازای هر یکهزار نفر بود ادامه داد: این استان رتبه ۱۶ کشوری را در طلاق دارد و بیشترین آمار این واقعه مربوط به خرم‌آباد، بروجرد و دورود و کمترین در سلسله و پلدختر می باشد.

مدیرکل ثبت احوال لرستان با بیان اینکه نرخ رشد جمعیت در استان بسیار ضعیف و ۷۴ صدم گزارش شده است تصریح کرد: میانگین کشوری در این مورد ۶۹ صدم است و لرستان در این زمینه رتبه ۱۵ کشور را دارد.

امیری پریان افزود: امسال به ازای هر یکهزار نفر جمعیت لرستان ۱۳.۷ مورد ولادت در لرستان ثبت شده در حالی که میانگین این رقم در کشور ۱۳.۶ است

انتهای پیام/

منبع خبر ،خبرگزاری ایرنا

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=24096

برچسب ها