کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
2
شاداب فر خبر داد

سهم ۳.۹ درصدی لرستان از تسهیلات تولید و اشتغال‌زایی

شاداب فر گفت: این تسهیلات نیز از طریق نهادهای حمایتی نظیر بنیاد برکت، کمیته امداد و سازمان بهزیستی بین افراد متقاضی که دارای شرایط هستند تعلق گرفته است.

 مدیرکل امور اقتصادی و دارایی لرستان از سهم ۳ و ۹ دهم درصدی تسهیلات تولید و اشتغال‌زایی لرستان در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا ،شاداب‌فر اظهار کرد: در دولت سیزدهم تسهیلات قابل توجهی جهت پرداخت تسهیلات به تفکیک سرمایه ثابت و در گردش تخصیص یافته که در این بین سهم لرستان سه و ۹ دهم درصد است.

وی افزود: این تسهیلات با نرخ سود متغیر ۱۰ تا ۱۴ درصد به تناسب میزان توسعه یافتگی با اولویت اشتغال‌زایی و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اقتصادی به استان تخصیص یافته است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی لرستان بیان کرد: این تسهیلات جهت ایجاد و تکمیل پروژه‌های اقتصادی بخش خصوصی در حوزه صنعت، معدن، کشاورزی، گردشگری، صنایع دستی، بهداشت، ورزش، ارشاد اسلامی، مشاغل خرد و خانگی تعلق گرفته است.

شاداب‌فر گفت: این تسهیلات نیز از طریق نهادهای حمایتی نظیر بنیاد برکت، کمیته امداد و سازمان بهزیستی بین افراد متقاضی که دارای شرایط هستند تعلق گرفته است.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل‌های اجرایی، طرح‌هایی که جهت دریافت این تسهیلات معرفی می‌شوند ابتدا باید در کمیته‌های فنی دستگاه‌ها بررسی و سپس در کمیته کارشناسی استان مورد ارزیابی قرار گرفته و در کمیته استانی و شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان مورد تأیید و در نهایت جهت بررسی و پرداخت به بانک‌های عامل معرفی شوند.
 
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی لرستان گفت: با همکاری و تعامل کلیه دستگاه‌های اجرایی، نهادهای حمایتی و بانک‌های عامل، تاکنون بالغ‌بر ۸۰ درصد منابع تخصصی در استان جذب و پرداخته شده و یا در حال پرداخت به طرح‌های بخش خصوصی در حوزه‌های گوناگون است.

انتهای پیام/

منبع خبر،خبرگزاری ایسنا

سهم ۳.۹ درصدی لرستان از تسهیلات تولید و اشتغال‌زایی
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=24272