کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
2
فرماندار رومشکان

توجه به موضوع رشد جمعیت  حیاتی است.

فرماندار رومشکان با بیان اینکه نمود کاهش جمعیت را می‌توان در علاقه به نگهداشتن حیواناتی مانند سگ مشاهده کرد،گفت : با توجه به پیوستگی و ارتباط صمیمی بین اعضای خانواده ما شاهد

مهندس نصیری‌پور مخالفت‌های گسترده با ازدیاد موالید، تبلیغات گسترده و مخالفت‌هایی که از طرف ادارات مسئول در آن برهه زمانی صورت گرفت، از جمله عدم صدور دفترچه بیمه برای فرزند سوم را عوامل اصلی تحدید موالید دانست.

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز ، جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان رومشکان به ریاست مهندس نصیری‌پور فرماندار شهرستان رومشکان و با حضور فریبرز امیری‌پریان مدیرکل ثبت احوال استان لرستان و مدیران ذیربط در سالن جلسات فرمانداری رومشکان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه فرماندار رومشکان ضمن عرض تسلیت ایام اربعین حسینی، با بیان اینکه جمعیت با توسعه و مولفه‌های آن از جمله مولفه های فرهنگی، اجتماعی و … ارتباط دارد ، ریشه مشکلات امروز در روند رشد جمعیت را به سیاستهای غلط اواخر دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ دانست و گفت : مشکل کشور در تراز جمعیتی کنونی اجرای سیاست غلط جمعیتی بود.

مهندس نصیری‌پور مخالفت‌های گسترده با ازدیاد موالید، تبلیغات گسترده و مخالفت‌هایی که از طرف ادارات مسئول در آن برهه زمانی صورت گرفت، از جمله عدم صدور دفترچه بیمه برای فرزند سوم را عوامل اصلی تحدید موالید دانست.

فرماندار رومشکان در ادامه گفت : نصب تابلوهایی از قبیل فرزند کمتر،زندگی بهتر در تغییر اذهان مردم نسبت به کاهش ولادت‌ها موثر واقع شد و امروزه کشور را در آستانه پیری جمعیت قرار داده است.

مهندس نصیری‌پور با اشاره به سیاستهای کلی جمعیتی و هشدارهای مکرر مقام معظم رهبری در خصوص ازدیاد جمعیت و جلوگیری از پیری جمعیت و خطرات ناشی از آن برای آینده کشور، توجه به موضوع را حیاتی توصیف کرده و بر اجرای مصوبات قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تاکید نمود.

فرماندار رومشکان با بیان اینکه نمود کاهش جمعیت را می‌توان در علاقه به نگهداشتن حیواناتی مانند سگ مشاهده کرد،گفت : با توجه به پیوستگی و ارتباط صمیمی بین اعضای خانواده ما شاهد هنجارشکنی‌هایی مانند سگ گردانی در رومشکان نیستیم.
مهندس نصیری‌پور همچنین با توجه به نحوه نامگذاری موالید و استفاده از اسامی مذهبی در صدر اسامی منتخب مردم این موضوع را نشانگر عمیق بودن مذهب در جامعه رومشکان دانست.

فرماندار رومشکان در ادامه سخنان با اشاره به جلسات با بانک‌های عامل ، تاکید بر در اولویت گذاشتن پرداخت وام فرزندآوری را یادآور شد.

استفاده از تریبون‌های ائمه جمعه، سخنرانی‌ها و مناسبت‌های مختلف برای صحبت درباره اهمیت موضوع رشد جمعیتی ، ابلاغ قانون جوان‌سازی جمعیت به ادارات و پیگیری راه‌اندازی دفتر ازدواج و طلاق در شهرستان رومشکان از دیگر موارد مورد بحث توسط مهندس نصیری‌پور بودند.

انتهای پیام/

توجه به موضوع رشد جمعیت  حیاتی است.
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=24374
  • نویسنده خبر  : حسن امرایی
  • خبرنگار :
  • 1295 بازدید