کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
2

افزایش تعداد نمایندگان هزینه‌های دولت را افزایش می‌دهد

افزایش تعداد نمایندگان هزینه‌های دولت را افزایش می‌دهد نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش تعداد نمایندگان هزینه سنگینی برای دولت خواهد داشت که این موضوع البته تنها این موضوع به نمایندگان بر نمی‌گردد.   محمد بیرانوندی بازنگری در تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مطابق قانون اساسی هر ۱۰ سال یکبار […]

افزایش تعداد نمایندگان هزینه‌های دولت را افزایش می‌دهد
نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش تعداد نمایندگان هزینه سنگینی برای دولت خواهد داشت که این موضوع البته تنها این موضوع به نمایندگان بر نمی‌گردد.

 

محمد بیرانوندی بازنگری در تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مطابق قانون اساسی هر ۱۰ سال یکبار می توان ۲۰ نماینده به تعداد نمایندگان افزوده شود که بعد از گذشت هر ۱۰ سال، تلاش هایی انجام می شود ولی به دلایلی امر افزایش تعداد نمایندگان تاکنون محقق نشده است.

وی با بیان اینکه ۱۰ سال پیش نیز این موضوع مطرح شد تا ۲۰ نماینده به تعداد نمایندگان افزوده شود، بیان کرد: در آن مقطع نیز این امر رای لازم را در مجلس کسب نکرد.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر نیز ۲ رویکرد در بین نمایندگان وجود دارد، گفت: یک رویکرد این است که از آنجایی که ۲۰ سال است به تعداد نمایندگان افزوده نشده و اکنون باید ۴۰ نفر به تعداد ۲۹۰ نماینده فعلی اضافه شود، در این صورت با توجه به اینکه حوزه‌های بیشتری را در بر خواهد گرفت، تعداد زیادی از نمایندگان با این طرح موافق هستند.

وی افزود:رویکرد دیگر نیز این است که افزایش تعداد نمایندگان تعداد بیشتری از حوزه ها را در بر نگرفته و نباید رای بیاورد.

بیرانوندی با بیان اینکه نظر شخصی من این است که حوزه‌ها بسیار گسترده هستند و نگاه ما هنوز از این جنس است که نماینده باید حضوری به قسمت های مختلف سرکشی کند، متذکر شد: تعداد نمایندگان حوزه‌های انتخابیه هر چقدر بیشتر باشد، بهتر است.

عضو کمیسیون آموزش با بیان اینکه هنوز نیم نگاهی نیز به این قضیه وجود دارد که شاید استانی شدن انتخابات مطرح شود و سرکشی از جنس فیزیکی و نشست رو در رو نباشد و این شیوه بهتر است، گفت: افزایش تعداد نمایندگان هزینه سنگینی برای دولت خواهد داشت که البته تنها این موضوع به نمایندگان بر نمی گردد بلکه سایر مسائل پیوسته به این موضوع سبب افزایش هزینه‌ها می‌شود./فارس

افزایش تعداد نمایندگان هزینه‌های دولت را افزایش می‌دهد
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=3918