کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
3

پلنگ برفی ایران جان خود را از دست داد

مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: هویت دومین کوهنورد جان باخته مشهدی در اشترانکوه مشخص شد که نام وی مرتضی غلامپور است.     کوهنانی نیوز :رضا آریایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم آباد، در مورد آخرین وضعیت کوهنوردان مفقود شده مشهدی در اشترانکوه لرستان اظهار داشت: هویت دومین جسد کوهنوردان مفقود شده مشهدی […]

مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: هویت دومین کوهنورد جان باخته مشهدی در اشترانکوه مشخص شد که نام وی مرتضی غلامپور است.

 

 

کوهنانی نیوز :رضا آریایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم آباد، در مورد آخرین وضعیت کوهنوردان مفقود شده مشهدی در اشترانکوه لرستان اظهار داشت: هویت دومین جسد کوهنوردان مفقود شده مشهدی در اشترانکوه مشخص شد که نام وی مرتضی غلامپور معروف به پلنگ برفی ایران است.

وی با اشاره به بکارگیری تمام امکانات برای پیدا کردن کوهنوردان مفقود شده افزود: تلاش ها برای پیدا کردن ۷ کوهنورد دیگر که ۳ زن و ۴ مرد هستند ادامه دارد و به احتمال بسیار زیاد این کوهنوردان در زیر بهمن هستند و جان خود را از دست داده اند چراکه کوله پشتی های پیدا شده درست در محل پیدا کردن جسد کوهنورد بوده است.

به گزارش تسنیم، ۳ روز قبل ۱۴ کوهنورد مشهدی برای صعود به اشترانکوه اقدام کرده که یک کوهنورد از شهرستان الیگودرز در استان لرستان نیز این گروه را همراهی می‌کند؛ این گروه کوهنوردی ۱۵ نفره در دهلیز سمت چپ به سمت قله گرفتار بهمن شده که ۶ نفر سالم پیدا شده ولی ۹ نفر مفقود بود که جسد ۲ کوهنورد پیدا و ۷ کوهنورد دیگر هنوز پیدا نشدند.

اسامی کوهنوردان مفقودی: علی حسینی، امان‌الله جوکار، ناصر اکبری، اکرم حقانی، مهشید جوان‌محمدی، علی قاسم‌زاده، مجید زاده تراب.

اسامی کوهنوردانی که نجات یافته‌اند: امیر تقی زاده، محمود فرنوش فر، حسن موسوی، سروش قادری، محسن اشرفی، سید رضا وحیدی.

علیرضا عامری کوهنورد ۲۲ ساله  و مرتضی غلامپور معروف به پلنگ برفی ایران که سابقه صعود به چند قله ۸۰۰۰ متری از جمله اورست را در پرونده اوست، دو کوهنورد جان باخته تاکنون است.

پلنگ برفی ایران جان خود را از دست داد
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=4041