کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

15 رجب 1444 Sunday, 5 February , 2023
5

حمایت از معلولان در مناطق روستایی/ پرداخت یارانه به مراکز نگهداری

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ضمن تاکید بر ارائه خدمات تخصصی توسط بهزیستی به جامعه هدف،گفت: در حال حاضر تمامی معلولان در مناطق روستایی تحت پوشش طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه قرار گرفته‌اند. : سازمان بهزیستی کشور در طی سال‌های گذشته به صورت تخصصی و ویژه در حوزه توانبخشی فعالیت داشته است. وی با […]

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ضمن تاکید بر ارائه خدمات تخصصی توسط بهزیستی به جامعه هدف،گفت: در حال حاضر تمامی معلولان در مناطق روستایی تحت پوشش طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه قرار گرفته‌اند.

حمایت از معلولان در مناطق روستایی/ پرداخت یارانه به مراکز نگهداری

: سازمان بهزیستی کشور در طی سال‌های گذشته به صورت تخصصی و ویژه در حوزه توانبخشی فعالیت داشته است.

وی با اشاره به تغییر و تحول در دانشگاه‌‌ علوم بهزیستی و توانبخشی در سال ۸۵ و ۸۶ اظهار کرد: در آن مقطع متأسفانه این مجموعه از تولیت بهزیستی خارج و به وزارت بهداشت سپرده شد.

نحوی‌نژاد ضمن انتقاد به این تصمیم بیان کرد: در حالی این اتفاق در آن زمان افتاد که سازمان بهزیستی به عنوان یک سازمان تخصصی اقداماتی را در حوزه توانبخشی انجام داده است.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به راه‌اندازی پزشک اجتماعی در کشور گفت: علی‌رغم اینکه دو دهه است که این حوزه فعالیت خود را آغاز کرده اما نیروهای آن بیشتر به عنوان اعضای هیئت علمی  فعالیت می‌کنند.

وی ضمن تاکید بر اینکه وزارت بهداشت در حوزه توانبخشی در این سال‌ها اقدامی را انجام نداده است، گفت: سلامت ۴ وجه از جمله ارتقاء سلامت،بهداشت، درمان و توانبخشی دارد که وزارت بهداشت در بخش توانبخشی اقدامی را نکرده است.

نحوی‌نژاد تصریح کرد: سازمان بهزیستی یکی از سازمان‌های موثر و قوی در حوزه توانبخشی در کشور محسوب می‌شود که در طی این سال‌ها اقدامات بسیاری را انجام داده است.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه، فعالیت کمیسیون‌های پزشکی، ارائه خدمات جهت جلولگیری از معلولیت بخشی از اقدامات بهزیستی محسوب می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر ۴۵۰ هزار معلول در روستاها در طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه مشارکت داشته‌اند ضمن اینکه بالغ بر یک میلیون و ۴۵۰ هزار معلول شناسایی شده‌اند  علاوه بر اینکه کمیسیون های پزشکی شدت و نوع معلولیت را مشخص می‌کنند که بالغ بر ۲ هزار ۵۰۰ نفر از متخصصان در این کمیسیون حضور دارند.

نحوی‌نژاد بیان کرد: بالغ بر ۱۱۰ هزار سالمند و بیمار روانی مزمن نیز از خدمات در نظر گرفته شده در بیش از ۲ هزار مرکز استفاده می‌کنند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ضمن تأکید بر ادامه خدمات تخصصی توسط سازمان‌های تخصصی،گفت: متأسفانه برخی از ارگان از جمله هلال احمر و بنیاد شهید در حوزه توانبخشی وارد شدند و این در حالی است که این اقدام باعت به وجود آوردن مشکلاتی می‌شوند.

تنسیم/

حمایت از معلولان در مناطق روستایی/ پرداخت یارانه به مراکز نگهداری
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=4503