کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
5

شناسایی۳۷۰۰ طرح اشتغال فراگیر و پایدار روستایی در لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد شناسایی۳۷۰۰ طرح اشتغال فراگیر و پایدار روستایی در لرستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: بیش از ۳۷۰۰ طرح اشتغال فراگیر و پایدار روستایی در لرستان شناسایی شده است. به گزارش کوهنانی نیوز به نقل از  خبرگزاری فارس از بروجرد، علی آشتاب عصر امروز آئین […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد
شناسایی۳۷۰۰ طرح اشتغال فراگیر و پایدار روستایی در لرستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: بیش از ۳۷۰۰ طرح اشتغال فراگیر و پایدار روستایی در لرستان شناسایی شده است.

به گزارش کوهنانی نیوز به نقل از  خبرگزاری فارس از بروجرد، علی آشتاب عصر امروز آئین کلنگ‎زنی احداث مجموعه سوارکاری و سالن تیراندازی مجموعه ورزشی شهدای کارگر این شهرستان اظهار کرد: از مجموع ۳۷۰۰ طرح یاد شده یکهزار و ۳۹۱ طرح با اعتبار ۳۰۴ میلیارد تومان در بانک‎ها مصوب شده است.

وی همچنین از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به ۳۷۳ طرح با اعتبار ۲۶ میلیارد تومان خبر داد و بیان کرد: بیش از ۱۹۲ طرح عقد قرارداد شده در سیستم بانکی موجود و قرار است که طی بازه زمانی ۱۵ روزه تسهیلات به آن‎ها پرداخت شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه ۲۰۱ طرح با مجموع اعتبار ۴۵ میلیارد تومان مصوب شده است، خاطر نشان کرد: همچنین قریب به ۱۱۱ میلیارد تومان از محل طرح اعتبارات طرح اشتغال پایدار روستایی مصوب و به بانک‎ها تزریق شده است.

آشتاب با تاکید بر اینکه طرح‎های اشتغال فراگیر و پایدار روستایی در قالب یک کمیته نظارتی به ریاست فرمانداران بررسی می‎شوند، ادامه داد: به این ترتیب طرح‎های دارای توجیه اقتصادی و فنی بررسی و پس از تصویب به بانک‎ها معرفی می‎شوند.

وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری بیشتر بانک‎ها طرح اشتغال پایدار روستایی با سرعت بیشتری در استان لرستان اجرایی شده و اعتبارات تخصیص یافته برای این منظور به طرح‎های اشتغالزایی تخصیص یابد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از مهمترین رسالت‎های وزارت کار صیانت از نیروی انسانی و ارتقاء سطح سلامت نیروهای کار است.

آشتاب با اشاره به نقش کارگران و کارآفرینان در تحقق شعار سال افزود: یکی از سیاست‎های وزارت کار به منظور صیانت از نیروی انسانی گسترش امکانات ورزشی بوده و در این راستا مجموعه‎های ورزشی در نقاط مختلف کشور ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: هدف از ایجاد مجموعه‎های فرهنگی و ورزشی در سراسر کشور و از جمله استان لرستان کمک به تامین سلامت روح و جسم و سالم‎سازی جامعه کارگری است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با ابراز امیدواری از بهره‎برداری به موقع از میدان سوارکاری و سالن تیراندازی مجموعه ورزشی شهدای کارگر بروجرد تصریح کرد: با توسعه امکانات ورزشی می‎توان زمینه را برای میزبانی مسابقات ورزشی و بهره‎مندی کارگران استان‎های دیگر از امکانات موجود در بروجرد و لرستان فراهم آورد.

آشتاب در ادامه با آرام خواند فضای کار و تولید در لرستان گفت: امید است که در سایه تعامل و هماهنگی بین کارگران و کارفرمایان و با درک درست از شرایط اقتصادی کشور بسترهای لازم هر چه بیشتر برای تقویت تولید و اقتصاد در استان و معیشت کارگران فراهم شود.

شناسایی۳۷۰۰ طرح اشتغال فراگیر و پایدار روستایی در لرستان
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=4554