کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
7

احداث پل چهارم شهر «ازنا» به نام شهید سلیمانی آغاز شد

شهردار ازنا گفت: پل بزرگ جدید با نام شهید حاج قاسم سلیمانی با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال بر فراز رودخانه این شهر در محل سابق پل پیوند احداث می‌شود. احمدرضا عابدینی ::اظهار داشت: اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری این شهر به‌دلیل همزمانی آغاز عملیات عمرانی پل چهارم با عملیات غرورآفرین سپاه پاسداران […]

شهردار ازنا گفت: پل بزرگ جدید با نام شهید حاج قاسم سلیمانی با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال بر فراز رودخانه این شهر در محل سابق پل پیوند احداث می‌شود.

احداث پل چهارم شهر «ازنا» به نام شهید سلیمانی آغاز شد

احمدرضا عابدینی ::اظهار داشت: اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری این شهر به‌دلیل همزمانی آغاز عملیات عمرانی پل چهارم با عملیات غرورآفرین سپاه پاسداران علیه مواضع تروریستی آمریکا مصمم شدند پل جدید را با نام مبارک شهید حاج قاسم سلیمانی مزین کنند.

وی افزود:  پل بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی با هزینه‌ای بالغ بر۵۰ میلیارد ریال بر فراز رودخانه شهر ازنا در محل سابق پل پیوند احداث و در یک بازه زمانی یک‌ساله به اتمام می‌رسد.

شهردار ازنا با اشاره به عدم جابه‌جایی محل احداث پل جدید بر خلاف مصوبات گذشته شورا و شهرداری عنوان کرد: باتوجه به نزدیک‌بودن پل خلیج‌فارس طرح نخستین این پروژه جابه‌جایی از محل کنونی به‌ مکان دیگری بود، اما با در نظر گرفتن توازن در تردد شهری و توصیه مدیریت ستاد بحران مورد موافقت شورای شهر واقع نشد.

وی احداث پل شهید سلیمانی را مطابق با استانداردهای روز مهندسی خواند و بیان کرد: سازه این پل دارای ۳۶ شمع با عرشه بتنی خواهد بود که توان عبور ۱۷مترمکعب روان‌آب  و سیلاب را داشته‌ و در حال حاضر پیمانکار آن عملیات ساخت را آغاز کرده‌است.

عادبدینی گفت: پل شهید سلیمانی شهر ازنا دارای ۴۰متر طول و ۲۰متر عرض بوده که سهولت تردد سواره و پیاده در آن طراحی شده‌است، شکل ظاهری و دورنمای آن صورت پل کابلی را تداعی کرده و شهرداری و شورای شهر در نظر دارد پس‌از اتمام پروژه تمثیل شهید سلیمانی را در میدان مجاور پل نصب کند./تسنیم

احداث پل چهارم شهر «ازنا» به نام شهید سلیمانی آغاز شد
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=9631