کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
7

هشدار سایبری پلیس فتا کوهدشت-ابزاری برای مقابله با باج افزارهای Screen Locker

هشدار سایبری پلیس فتا کوهدشت-ابزاری برای مقابله با باج افزارهای Screen Locker شما یک پنجره‌ای مشاهده می‌کنید که نشان می‌دهد کامپیوتر شما قفل شده است. این مبلغ را به حساب پرداخت کنید و ما قفل کامپیوتر شما را باز خواهیم کرد. شما قربانی یک باج افزار به نام قفل کننده شده‌اید. این نرم افزار مخرب، […]

هشدار سایبری پلیس فتا کوهدشت-ابزاری برای مقابله با باج افزارهای Screen Locker

شما یک پنجره‌ای مشاهده می‌کنید که نشان می‌دهد کامپیوتر شما قفل شده است. این مبلغ را به حساب پرداخت کنید و ما قفل کامپیوتر شما را باز خواهیم کرد. شما قربانی یک باج افزار به نام قفل کننده شده‌اید. این نرم افزار مخرب، دسترسی به اطلاعاتتان را بلوک کرده یا معمولا کامپیوتر شما را غیر فعال می‌کند. این افراد برای برگرداندن سیستم شما به حال قبل درخواست باج می‌نمایند. اما اگر شما باج پرداخت کنید، هیچ تضمینی برای برگشت فایل‌های شما و فعالیت قبل کامپیوتر شما وجود نخواهد داشت. ابزار معرفی شده توسط شرکت کسپرسکای جهت مقابله با باج افزارهای screen Locker می‌باشد. این ابزار می‌بایست به صورت کامل اجرا شود تا سیستم شما باز شود. برای مقابله اقدامات پیشگیرانه راه‌حل اولیه می‌باشد.
داشتن کامپیوتر خانگی مجزا برای هر عضو خانواده خیلی وقت است که مرسوم شده اما حفظ امنیت اطلاعات نیز از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

یک روز که شما لپ تاپ خود را به منظور چک کردن ایمیل باز می‌کنید مشاهده می‌نماید که برای دسترسی به اطلاعات خودتان از شما درخواست پول شده، شما یک پنجره‌ای مشاهده می‌کنید که نشان می‌دهد کامپیوتر شما قفل شده است.

این مبلغ را به حساب پرداخت کنید و ما قفل کامپیوتر شما را باز خواهیم کرد. شما قربانی یک باج افزار به نام قفل کننده شده‌اید.

این نرم افزار مخرب مانع دسترسی به اطلاعاتتان می‌شود و یا کامپیوتر شما را غیر فعال می‌کند. هکرها برای برگرداندن سیستم شما به حال قبل درخواست باج می‌کنند.

اما اگر شما باج پرداخت کنید، هیچ تضمینی برای برگشت فایل‌های شما و فعالیت قبل کامپیوتر شما وجود نخواهد داشت.

شما می‌بایست اقدام پیشگیرانه را رعایت می‌کردید اما حال که رعایت نکرده‌اید و مبتلا به باج افزار شده‌اید چه باید کرد؟

با توجه به گسترش روز افزون باج افزارها و تنوع روش‌ها می‌تواند بازگشت اطلاعات را تقریبا غیرممکن نماید اما برای این مورد راه‌حلی وجود دارد; نرم افزار Kaspersky WindowsUnlocker ابزاری رایگان از مجموعه Kaspersky Rescue Disk ‌است، این‌ها نرم افزارهای تخصصی به منظور بررسی و درمان رایانه‌های آلوده است.

مزیت اصلی دیسک نجات کسپرسکی این است که می‌تواند به طور مستقل بر روی سیستم عامل عمل کند، درگیری با نرم افزارهای مخرب معمولا فرآیند سیستم عامل را مختل می‌کند. وقتی که کامپیوتر شما قفل می‌شود، شما برای دانلود دیسک نجات کسپرسکی و ساخت دیسک بوت به کامپیوتر دیگری نیاز دارید.

دیسک بوت را داخل کامپیوتر آسیب دیده قرار دهید و برنامه کمکی‌ Kaspersky WindowsUnlocker را اجرا کنید. و با انتخاب گزینه windows unlocker سیستم شما از قفل باج افزاری پاکسازی می‌گردد.

هنگامی که این فرآیند کامل انجام گیرد، سیستم شما باز خواهد شد. با این حال هنوز هم ممکن است اثراتی از قفل کننده یا باج افزار وجود داشته باشد.

برای خلاص شدن از آنها و سایر نرم افزار های مخرب و ویروس‌ها کل سیستم خود را چک کنید. شما می‌توانید برخی از پارامتر های زیر را اجرا کنید.

پارامترهایی را برای چک کردن ویروس تنظیم کنید از جمله می‌بایست دیسک نجات کسپرسکی داده های آنتی ویروس را بروز رسانی نمود.

دیسک نجات کسپرسکی می‌تواند در بسیاری از موارد به شما کمک کند اما به معنای محافظت همیشگی از دستگاه نیست.

توصیه می‌کنیم برنامه‌هایی که به صورت اتوماتیک سیستم شما را چک می‌کند نصب نموده و آنها را بروزرسانی نمایید.

هر چقدر بیشتر بدانید،بیشتر در امنیت خواهید بود ، منابع آموزشی آنلاین از جمله سایت پلیس فتا را در آدرس http://www.cyberpolice.ir مطالعه کنید و همچنین در صورت وجود هرگونه ابهام و جرمی در فضای مجازی آن را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا به آدرس http://www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی اطلاع دهید.
فرماندهی انتظامی شهرستان کوهدشت – پلیس فتا

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=511