کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

15 رجب 1444 Sunday, 5 February , 2023
3

۷۲۰ تن پرتقال از فردا وارد لرستان می‌شود

۷۲۰ تن پرتقال از فردا وارد لرستان می‌شود مدیرکل سازمان جهادکشاورزی استان لرستان گفت: با توجه به مشکلات پیش آمده در شمال کشور توانسته‌ایم،۲۲۰ تن پرتقال از شمال تهیه کنیم و ۵۰۰ تن دیگر از خارج کشور فردا وارد استان می‌شود. کوهنانی نیوز : عبدالرضا بازدار امشب در جلسه کارگروه تنظیم بازار در رابطه با […]

۷۲۰ تن پرتقال از فردا وارد لرستان می‌شود

خبرگزاری فارس: 720 تن پرتقال از فردا وارد لرستان می‌شود

مدیرکل سازمان جهادکشاورزی استان لرستان گفت: با توجه به مشکلات پیش آمده در شمال کشور توانسته‌ایم،۲۲۰ تن پرتقال از شمال تهیه کنیم و ۵۰۰ تن دیگر از خارج کشور فردا وارد استان می‌شود.

کوهنانی نیوز : عبدالرضا بازدار امشب در جلسه کارگروه تنظیم بازار در رابطه با تامین میوه‌های شب عید اظهار داشت: طبق برنامه وزارت کشور ۲۰۰ تن سیب و ۵۰۰ تن پرتقال در برنامه داشته‌ایم که ۲۰۰ تن بیشتر از مقدار پیش‌بینی شده، تامین شده‌ است.

وی افزود: در سال گذشته ۹میلیون قطعه جوجه‌ریزی برای تامین گوشت مرغ مورد نیاز استان صورت گرفته که این رقم در سال ۹۵ به ۳۱ میلیون قطعه رسیده است.

مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان عنوان کرد: طبق پیش‌بینی‌های صورت ‌گرفته از تاریخ ۲۰ اسفند سال جاری تا ۲۰ فروردین سال ۹۶، پنج هزار تن تولید گوشت و مرغ خواهیم داشت.

بازدار با اشاره به اینکه دو کشتارگاه در استان لرستان وجود دارد، عنوان کرد: به تازگی کشتارگاه دیگری در شهرستان الیگودرز تاسیس شده است، طبق بررسی‌های به عمل آمده، این کشتارگاه‌ها تا دو برابر ظرفیت استان تولید دارند.

وی با بیان اینکه هیچ محدودیتی برای عرضه مرغ و گوشت منجمد وجود ندارد، بیان کرد: گوشت و مرغ منجمد شده، طبق برنامه‌ریزی به اندازه کافی در سردخانه‌ها وجود دارد و طبق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی مقرر بود، تا ۲۶ هزار تن تولید گوشت داشته باشیم و در حال حاضر این مقدار به ۲۸ هزار تن رسیده است و از مقدار مقرر شده، نیز بیشتر است.

این مسؤول افزود: طبق برنامه‌هایی که با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به تصویب رسانده‌ایم، میوه‌های مورد نیاز همه‌ شهرستان‌های استان تامین شده و مقرر شده است، تا این میوه‌ها ۱۰ تا ۱۵درصد زیر قیمت بازار عرضه شود.

۷۲۰ تن پرتقال از فردا وارد لرستان می‌شود
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=623