کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
4

معلمان جدیدالورود: اگر کارآموزیم چرا در حکم ما عنوان “پیمانی” آورده‌اید؟

معلمان جدید‌الورود در واکنش به صحبت‌های معاون آموزش‌وپرورش می‌گویند: از سال ۹۷ به عنوان معلم “پیمانی” مشغول به فعالیت هستیم و هفته‌ای ۲۴ ساعت تدریس داریم اما ۴۰۰ هزار تومان افزایش حقوق مشمول حال ما نشد و حالا هم ما را معلمان پیمانی نمی‌دانند! عدم افزایش حقوق طبق قانون مصوب مجلس برای معلمان جدید که […]

معلمان جدید‌الورود در واکنش به صحبت‌های معاون آموزش‌وپرورش می‌گویند: از سال ۹۷ به عنوان معلم “پیمانی” مشغول به فعالیت هستیم و هفته‌ای ۲۴ ساعت تدریس داریم اما ۴۰۰ هزار تومان افزایش حقوق مشمول حال ما نشد و حالا هم ما را معلمان پیمانی نمی‌دانند!

  • عدم افزایش حقوق طبق قانون مصوب مجلس برای معلمان جدید که امسال نخستین سال خدمتشان در مدارس است باعث اعتراض گسترده آنها شده است، این گروه از معلمان حتی کمپینی هم در فضای مجازی تشکیل داده‌اند و نسبت به اینکه چرا افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق مشمول حال آنها نشده است، معترض هستند.

البته خبرنگار تسنیم چرایی انجام چنین اشتباهی در وزارت آموزش‌وپرورش را جویا شد؛ بنابر آنچه به صورت غیررسمی اعلام شده است، اشتباهی در صدور احکام و در محاسبه میزان افزایش حقوق صورت گرفته است که این امر در مورد تعداد زیادی از معلمان جدید‌الاستخدام صدق می‌کند که این هفته، احکام آنها اصلاح خواهد شد و این دسته از معلمان حداقل ۴۴۰ هزار تومان باید افزایش حقوق داشته باشند.

با این حال و با وجود اعلام این خبر، علی الهیار ترکمن، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش  در مصاحبه‌ای دیگر تأکید کرد که اشتباهی انجام نشده و معلمان ماده ۲۸ را جزو نیروهای پیمانی که باید مشمول افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق شوند، ندانست!

او معتقد است که این گروه از معلمان هم‌اکنون در دوره کاروزی هستند و افزایش ۴۰۰ هزار تومانی مشمول معلمان شاغل رسمی و پیمانی است و دانشجومعلمان، معلمان ماده ۲۸ و سرباز معلمان را شامل نمی‌شود.

در پاسخ به این موضع معاون وزیر آموزش و پرورش، جمعی از معلمان جدید‌الوورد در گفت‌وگو با تسنیم اعلام کردند که در حکم آنها عنوان “پیمانی” درج شده است و از مهر سال ۹۷ به مدت ۲۴ ساعت موظف در مدارس مشغول به تدریس هستند و دوره‌های آموزشی آنها در دانشگاه فرهنگیان نیز به پایان رسیده است:

این تصویر، حکم یکی از معلمان جدیدالورود است که نوع استخدام او را “پیمانی” تعیین کرده است.

آنها می‌گویند: اگر به فرض ما کارآموز هم باشیم “که فرض غلطی است” باید بعد از آزمون جامع یعنی از تیر ماه که قبول شدیم ۴۰۰ هزار تومان به احکام ما اضافه شود که نخواهد شد!  اگر ما کارآموز هستیم چرا ذیل حکم ما عنوان “پیمانی” قید شده است؟! از چه موقع کارآموزها در مملکت ما حکم گرفته‌اند؟! از چه زمانی شما به کارآموزها ۱۲ ماه حقوق داده‌اید؟

خبرگزاری تسنیم، آماده شنیدن و انتشار پاسخ مسئولان مربوطه در آموزش و پرورش درباره این مسئله است.

گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=5810