کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

0
شهدای خرم آباد

وصیت نامه شهید روزبه پاپی

خدایا سوگند یاد می‌کنم که همیشه و تا آخرین نفس در راه مقدس تو برای یاری دین تو مستحکم و جان بر کف در راهت فداکاری کنم.

توابع شهرستان خرم‌آباد متولد شد و در تاریخ هفتم دی ماه ۱۳۶۲ در منطقه عملیاتی جفیر به فیض شهادت نائل گردید. 

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز، شهید روزبه پاپی در سال ۱۳۲۰ در روستای صاحب‌الزمان از توابع شهرستان خرم‌آباد متولد شد و در تاریخ هفتم دی ماه ۱۳۶۲ در منطقه عملیاتی جفیر به فیض شهادت نائل گردید. 

این شهید گرانقدر در وصیتنامه خود اینگونه آورده است:

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم

سلام بر مؤمنینی که تمام هستی خود را وقف اسلام عزیز نموده‌اند و در هر لحظه آماده شهادت در راه قرآن و ناموس و میهن اسلامی می‌باشند.

خدایا سوگند یاد می‌کنم که همیشه و تا آخرین نفس در راه مقدس تو برای یاری دین تو مستحکم و جان بر کف در راهت فداکاری کنم.

خدایا تو شاهد باش که من در این راه کورکورانه قدم برنداشته‌ام و از روزی که تو را به یگانگی شناختم در قلبم جرعه‌ای از ایمان پدیدار شد از همه چیز گذشتم و به تو پناه آوردم.

خدایا خودت می‌دانی که عشق و ایمان به تو و اطاعت از تو نه به خاطر پاداش و عذاب بود بلکه از روی آگاهی کامل و شناخت شخصی‌ام می‌باشد و هیچ عاملی نمی‌تواند در ایمان من نسبت به تو خللی ایجاد کند.

برادران و خواهران راهی را که بنده حقیر انتخاب کرده‌ام به‌خدا قسم جز راه الله نیست و از روی حرص به بهشت یا از روی ترس از جهنم نیست که فقط به خاطر خدا و اسلام عزیز می‌باشد و برای اینکه شاید توانسته باشم رضای خداوند تبارک و تعالی را به جا آورده باشم از تمامی جان و مال و عزیزان و کسان و خویشان خود گذشتم.

و اما ای امت مسلمان ما در زمانی به سر می‌بریم که از هر طرف کفار و منافقین برای نابودی اسلام عزیز دست به دست هم داده و از هرگونه جنایتی دریغ ندارند و این وظیفه سنگینی بر دوش ماست که اگر خدایی نخواسته کمی غفلت کنیم به اسلام عزیز و وحدت مسلمین ضربه خواهند زد پس بیایید دست به دست هم بدهیم و با پیروی از خط ولایت‌فقیه و حمایت از این دولت انقلابی، اسلام عزیزمان را یاری کنیم.

برادران و خواهران ما را فراری از مرگ نیست و با مردن هم فراری از حکم خدا نیست خوشا به حال آنان که زندگیشان برای خداست و مرگشان در راه خدا و خوشا به حال آنان که جزء راه خدا راهی ندارند و جزء ذکر خدا ذکر دیگری ندارند.

ای برادران و خو اهران با تشکیل دادن جلسات مذهبی و اسلامی ایمان خود را محکم نموده و تقوا را پیشه کنید که حضرت علی(ع)فرمودند: تقوا را پیشه کنید که سلاح تقوا سلاح محکمی است در مقابل هواهای نفسانی و وسوسه شیطانی.

پس همیشه به یاد خدا باشید و از خدای خویش غافل نشوید، خدایا من به جبهه جنگ حق علیه باطل آمده‌ام تا جان خود را بفروشم و امیدوارم که خریدار جان من تو باشی نه کس دیگر.

در خاتمه سلام بر امت شهید پرور و نمونه‌ای که با حضور همیشگی خود در همه صحنه‌های حق بر باطل اسلام و امام را یاری می‌کنند و قدرت نفس کشیدن و خواب راحت را از دشمنان سلب نموده‌اند اسلام امروز در دو جبهه می‌جنگد که با عنایت خداوند در هر دو جبهه پیروز بوده و هست یکی جبهه داخلی از منافقین و لیبرال‌ها و کمونیست‌ها و ملی‌گراها و… و جبهه دوم در جبهه نبرد با نیروهای خارجی.

پس ما همگی وظیفه داریم که با یک دست قرآن و با دست دیگر سلاح برگیریم و تا آخرین قطره خون خود از پای ننشینیم تا با استقامت و خون خود پوزه دشمنان اسلام و قرآن را به خاک بمالیم.

برادران و خواهران عزیز در پایان وصایایم از شما تشکر می‌کنم و مرا حلال کنید و امیدوارم برای من گریه و زاری زیاد نکنید. لباس سیاه نپوشید. یقه چاک نکنید و در مصیبت من زیاده روی نکنید طبق دستورات اسلام عمل نمایید.

انتهای پیام

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=58596

برچسب ها