کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

0
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان

۱۲ هزار و ۱۴۲ تن برنج و شکر امسال با نرخ مصوب دولتی ویژه تنظیم بازار در استان توزیع شده است

طی اسفندماه جاری یکهزار و ۶۸۸ تن کالا شامل یکهزار و ۲۷۰تن برنج و ۴۱۸ تن شکر در استان با قیمت مصوب دولتی توزیع شده است که با توجه به برپایی نمایشگاه و نزدیک بودن ایام نوروز و ماه رمضان، حمل کالا به استان ادامه دارد و اکنون نیز ۸۰۰ تن در حال حمل می باشد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان گفت: ۱۲ هزار و ۱۴۲ تن برنج و شکر امسال با نرخ مصوب دولتی ویژه تنظیم بازار در استان توزیع شده است.

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز به نقل از ایرنا، حجت الله بیرانوند روز پنجشنبه اظهار داشت: در این راستا ۶ هزار و ۴۹۳ تن برنج و پنج هزار و ۶۴۹ تن شکر تامین شد و با قیمت مصوب در اختیار دستگاه های توزیع کننده قرار گرفت.

وی اظهار داشت: طی اسفندماه جاری یکهزار و ۶۸۸ تن کالا شامل یکهزار و ۲۷۰تن برنج و ۴۱۸ تن شکر در استان با قیمت مصوب دولتی توزیع شده است که با توجه به برپایی نمایشگاه و نزدیک بودن ایام نوروز و ماه رمضان، حمل کالا به استان ادامه دارد و اکنون نیز ۸۰۰ تن در حال حمل می باشد.

بیرانوند با بیان اینکه یکهزار و ۵۰۰ تن شکر برای مصرف زنبورداران و ۳۸۸ تن برای مصارف خانوار، اصناف و صنعت نیز طی اسفندماه جاری توزیع شده است ادامه داد: هم اکنون چهار هزار و ۸۰۰ تن برنج و ۲ هزار و ۵۵۰ تن شکر موجودی انبارهای استان است که به تدریج از طریق نمایشگاه ها و فروشگاه های معتمد وارد بازار می شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان، مصرف سرانه برنج در استان را ۳۶ کیلوگرم برشمرد و گفت: سالانه بیش از ۶۴ هزار تن از این محصول در استان مصرف می شود در حالیکه سرانه مصرف جهانی آن ۷۰ کیلوگرم برآورد شده است.

وی همچنین مصرف شکر در لرستان را ۲۹ کیلوگرم اعلام کرد و افزود: ۵۲ هزار و ۲۰۰ تن روغن سالانه در استان مصرف می شود که سرانه این محصول در مصارف جهانی ۲۰ کیلوگرم می باشد.

وی یادآور شد: دولت مکلف به تامین ۱۰ درصد بازار کالاهای اساسی به نرخ مصوب است که این اقدام در مواقعی مانند ماه رمضان، ایام نوروز و کمبود کالا انجام می شود در حالیکه این نسبت تا کنون در استان بیش از این میزان بوده است و هم اکنون نیز مشکلی در خصوص تامین برنج و شکر وجود ندارد.

انتهای پیام

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=58673

برچسب ها